„Konkubinat to grzech - nie cudzołóż”. Kontrowersyjna kościelna kampania

„Konkubinat to grzech – nie cudzołóż” – billboard z takim napisem pojawił się w kilku miastach Polski m.in. Gdańsku, Lublinie i Poznaniu. Kampania, którą przygotował Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, wywołuje wiele emocji.

Polacy odwracają się od Kościoła. Od 2003 r. ubyło 2 miliony wiernych

Spada liczba uczestników niedzielnych mszy. Do kościoła przychodzi wtedy 39 proc. wiernych – informuje Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego....

zobacz więcej

Kościół chce zwrócić uwagę na rosnącą od lat liczbę związków partnerskich. Billboardy są częścią akcji, która ma zachęcić młodych do zawierania związków małżeńskich. Kampania w pełni wystartuje 25 marca.

– Miłość dwojga ludzi, męża i żony jest znakiem bożej miłości. Jeżeli ktoś postanawia inaczej, to jest jego wola, że będzie żył bez tego znaku bożej miłości, bez błogosławieństwa. Automatycznie mówi wtedy: Panie Boże ja sobie sam poradzę. To nie Kościół zdecydował tylko Pan Bóg. Kościół ma tylko tego strzec – mówił w rozmowie z TVP Info ks. Edward Ewartowski, rektor kościoła św. Józefa w Gdańsku.

Wielu obywateli Gdańska nie ma jednak nic przeciwko konkubinatowi.– Już jestem w takim wieku, że mnie nic nie zdziwi. Niektórym dobrze się żyje, niektórym źle. Ale jak im jest tak wygodnie, to proszę bardzo – mówił jedna z mieszkanek Trójmiasta.

– Konkubinat jest u nas w Polsce szeroko rozpowszechniony. Sama jestem w takim związku. Uważam, że nie jest to żaden grzech – dodał druga.

źródło:
Zobacz więcej