Dla paru lajków rosyjska celebrytka przefarbowała kota na różowo. Zwierzę nie przeżyło

Rosyjska celebrytka Jelena Lenina w ramach urozmaicenia własnego wizerunku przefarbowała swojego kota na różowo. Zatrute toksynami zwierzę zdechło, a internauci domagają się śledztwa i kary dla lekkomyślnej właścicielki zwierzęcia.

Światowy Dzień Kota. Pochwal się zdjęciem swojego pupila

Chodzą swoimi drogami, ale zawsze spadają na cztery łapy. Indywidualiści, którzy cenią samotność, ale kiedy przyjdzie im ochota, nie pogardzą...

zobacz więcej

Różowy kot miał być hitem internetu i był, bo wszyscy chętnie fotografowali się z farbowanym kotem rosyjskiej modelki, pisarki i aktorki, a zdjęcia trafiały do sieci.

Niestety zwierzę zdechło z powodu zatrucia. Do jego krwi dostały się toksyczne substancje.

– W momencie kiedy dojdzie do uszczelnienia czy zalepienia porów skóry zwierzę przestaje normalnie oddychać – tłumaczy prawdopodobne przyczyny śmierci czworonoga weterynarz Lucyna Kuziel-Zawalich.

Jelena Lenina twierdzi, że farbę, której użył fryzjer wytworzono z nieszkodliwych substancji. Internauci w specjalnej petycji domagają się jednak śledztwa i kary dla celebrytki. Jest już pod nią ponad sześć tysięcy podpisów.

Kot bohater z Rosji uratował porzucone dziecko. Ogrzewał malucha własnym ciałem

Kot, który mieszka na klatce schodowej w jednym z bloków rosyjskiego Obnińska, właśnie zyskał międzynarodową sławę. Powód? Zwierzę pomogło uratować...

zobacz więcej

Moda trwa w najlepsze

Moda na pokazywanie się ze zwierzętami trwa w najlepsze. Paris Hilton upowszechniła trend na psi dodatek do torebki. W swojej kolekcji ma kilkanaście czworonogów. Z kolei Justin Bieber na 20. urodziny dostał małpkę Molly. Gdy zwiedziła salony wysłał ją do schroniska. Lady Gaga dla swojej buldożki kupiła ciężki orientalny diadem z diamentów. – Zwierzę nie jest rzeczą, ma swoje prawa i nie powinniśmy go tak traktować. Wszystko to źle wpływa na jego psychikę – uważa Izabella Szolginia ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”.

źródło:
Zobacz więcej