RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kancelaria Prezydenta zarzuca plagiat Andrzejowi Dudzie

– Trudno nie nazwać plagiatem tego, co mówi kandydat PiS na prezydenta - tak szefowa służb prasowych prezydenckiej kancelarii Joanna Trzaska-Wieczorek odniosła się do zaprezentowanej w sobotę przez Andrzeja Dudę umowy programowej, opartej na filarach „rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog”. PiS nazywa te zarzuty „śmiesznymi”.

Duda podpisuje umowę z wyborcami. Stawia na rodzinę, pracę, bezpieczeństwo i dialog

zobacz więcej

– Prezydent od prawie 5 lat realizuje program, którego filarami są rodzina, konkurencyjna gospodarka, bezpieczeństwo militarne i dialog. Rodzina, konkurencyjna gospodarka i bezpieczeństwo militarne to elementy »wzoru na niepodległość Polski«, o których prezydent mówił publicznie w wystąpieniu na Święto Niepodległości. Mówił też o tym w orędziu do Zgromadzenia Narodowego 4 czerwca 2014 r. Było to całkiem niedawno i Polacy o tych filarach pamiętają – zauważyła.


Sprawdź, co mówił kiedyś Bronisław Komorowski
„Praktyka, która nie przystoi osobie aspirującej do urzędu prezydenta”

Trzaska-Wieczorek dodała, że prezydencka kancelaria co pół roku wydaje raporty z działalności głowy państwa i poprzez działania w obszarach rodziny, pracy, bezpieczeństwa i dialogu prezydent realizuje swój program dla Polski. – Dlatego trudno nie nazwać plagiatem tego, co dziś mówi kandydat PiS. Nie ma tu innego słowa, które bardziej precyzyjnie oddawałoby zachowanie kandydata – powiedziała. W opinii Trzaski-Wieczorek „tego typu powszechnie piętnowana praktyka nie przystoi osobie aspirującej do urzędu prezydenta”.

Prezydent ściągnie japoński kapitał do Polski? „Oferujemy zachęty inwestycyjne”

Polska to dla Japonii atrakcyjna brama do wielkiego rynku Unii Europejskiej – tak Bronisław Komorowski zachęcał azjatyckich biznesmenów do...

zobacz więcej

PiS o zarzutach kancelarii prezydenta: to śmieszne

Szef klubu Mariusz Błaszczak uznał stanowisko Kancelarii Prezydenta za „śmieszne”. – Kancelaria Prezydenta jest w panice. Wymyślają różne dziwne rzeczy. Rozumiem ich panikę. Obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia wczorajszej wizyty prezydenta w Japonii, jego zachowanie i spojrzeć na zdjęcia z prezentacji umowy programowej Andrzeja Dudy. Różnica jest kolosalna na korzyść Andrzeja Dudy – powiedział Błaszczak.

Rzecznik PiS Marcin Mastalerek zapewnił, że Andrzej Duda „zrobi to, co zapowiedział”. Zrealizuje cztery filary. Bronisław Komorowski przespał, zmarnował pięć lat. Liczą się czyny, nie słowa. Czy Komorowski jest właścicielem słów: rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog i będzie dążył do ich zakazania? Naszą odpowiedzią będzie drwina i śmiech – podkreślił Mastalerek.

Andrzej Duda na sobotnim wystąpieniu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Andrzej Duda na sobotnim wystąpieniu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
teraz odtwarzane
PiS: naszą odpowiedzią będzie drwina i śmiech

„To jest moja filozofia odbudowy Rzeczypospolitej”

Rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog to cztery filary umowy programowej, jaką zaprezentował w sobotę kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. – To jest moja filozofia odbudowy Rzeczypospolitej Polskiej, naprawy naszego kraju – mówił Duda.

W umowie programowej Duda proponuje m.in. cofnięcie reformy emerytalnej podnoszącej wiek emerytalny do 67 lat, likwidację NFZ, powstanie przy prezydencie ciał doradczych: narodowej rady rozwoju i rady przedsiębiorczości, a także powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej