RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komornik zostawił choremu mężczyźnie 8 zł na koncie. „Nie mamy z synem za co żyć”

Mężczyzna choruje na reumatoidalne zapalenie stawów (fot. za Gazeta Pomorska/Dariusz Bloch)
Mężczyzna choruje na reumatoidalne zapalenie stawów (fot. za Gazeta Pomorska/Dariusz Bloch)

Chory na reumatoidalne zapalenie stawów 50-latek z Koronowa (woj. kujawsko-pomorskie) sam utrzymuje syna. Jedynym źródłem dochodu jest renta ojca, którą zajął komornik. Na utrzymanie mężczyznom zostało 8 złotych miesięcznie.

Kancelaria Prezydenta zarzuca plagiat Andrzejowi Dudzie

– Trudno nie nazwać plagiatem tego, co mówi kandydat PiS na prezydenta - tak szefowa służb prasowych KPRP Joanna Trzaska-Wieczorek odniosła się do...

zobacz więcej

– Gdybym mógł, wstałbym, poszedł do pracy. Ten dług, chociaż nie mój, odrobiłbym – opowiada o swojej sytuacji niepełnosprawny mężczyzna. Razem z synem mieszka on w dwupokojowym mieszkaniu spółdzielczym w bloku w centrum Koronowa.

Mężczyzna, z zawodu technik elektronik, jest przykuty do łóżka. Pracował całe życie, głównie na produkcji, aż do 2010 roku, gdy choroba zaatakowała. Jego żona zmarła dwa lata temu.

Renta głównym źródłem utrzymania

Głównym źródłem utrzymania mężczyzn jest renta 50-latka, która wynosi 1154 zł. W tym miesiącu jednak mężczyzna zobaczył na swoim koncie tylko 8 zł. Rentę zajął komornik. – Bank zostawił dla siebie te 8 złotych, bo za chwilę potrąci mi je za prowadzenie konta – dowiedział się niepełnosprawny.

Choroba powykręcała mężczyźnie ręce i nogi tak, że trudno siedzieć, wstać, obrócić się na bok czy chociażby chwycić kubek. Mężczyzna mówił, że nie wie, o jaki dług chodzi. Jedyną sytuacja, w której mógł powstać dług był zakup telefonu komórkowego dla żony. – Parę lat temu, gdy byłem jeszcze zdrowy i pracowałem, kupiłem żonie telefon komórkowy. Postawiłem warunek, że ona ze swoich pieniędzy będzie opłacać abonament. Możliwe, że nie płaciła – powiedział.

Schorowany 50-latek próbował dodzwonić się do komornika, ale jego próby były bez odpowiedzi.

źródło:
Zobacz więcej