RAPORT

Wojna na Ukrainie

Serialowa premiera w TVP2. „Służby specjalne” Patryka Vegi

– Praca z Patrykiem jest jak wizyta w dobrej restauracji. Dobre żarcie, profesjonalna obsługa, a rachunek nie jest wysoki – tak aktor Janusz Chabior opisuje współpracę z Partykiem Vegą, którego serial „Służby specjalne” wyemituje TVP2. Pierwszy odcinek już w niedzielę 1 marca.

Patryk Vega: W 2006 r. popełniliśmy zbiorowe samobójstwo

Młodzi oficerowie z jednostki specjalnej mówili mi, że oni nie mogą się doczekać, kiedy zabiją człowieka. Zostali wyszkoleni, do tego, żeby...

zobacz więcej

„Służby specjalne” Patryka Vegi to rozwinięcie kinowej wersji filmu o tym samym tytule. Widzowie poznają pogłębione historie głównych bohaterów. Scenariusz został wzbogacony o nowe wydarzenia, fakty i postacie. – Pokazujemy czasy przed likwidacją WSI. Poznajemy moją rodzinę, córkę i zięcia nieudacznika – mówi Janusz Chabior, który wcielił się w rolę pułkownika Bońki.

W serialu oprócz niego zobaczymy także m.in. Kamilę Baar, Wojciecha Zielińskiego oraz filmową podporucznik „Białko”, czyli Olgę Bołądź. – Ucieszyłam się, że wracam na plan, że spotkam się i zagram znowu z Kamilą Baar czy Erykiem Lubosem. Muszę przyznać, że to najdziwniejszy wątek miłosny jaki przyszło mi zagrać w życiu. Nikt z nas nie spodziewał się, że osiągniemy tak fantastyczną frekwencję w kinach, że widzowie będą chcieli więcej. Dziękuję TVP za odwagę i za to, ze chciała aby ten serial powstał – mówi aktorka.

„Nie mogę zrozumieć, na jakiej zasadzie telewizja zgodziła się wyemitować tak bezczelny serial”

– Jestem w ogóle pełen podziwu i do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć, na jakiej zasadzie telewizja zgodziła się o godz. 21 wyemitować tak...

zobacz więcej

„Obie te formy są inne”

Zdaniem Bołądź prawda granych w serialu postaci jest taka sama jak tych z filmu. – Widzimy Białko zanim spotkała się ze swoim wujkiem po raz pierwszy. Pokazujemy, co robiła, gdzie pracowała. To też Białko w wersji w dłuższych włosach. Wracamy do naszych bohaterów, ich historii i to jest bardzo ciekawe i emocjonujące – przyznaje Bołądź. Podobnie jak ona, z powrotu na plan cieszy się także Kamila Baar. Jej zdaniem serial warto obejrzeć, nawet jeśli ktoś miał okazję obejrzeć film. – Patryk i scenarzyści mieli szansę rozwinąć to, co zostało pokazane w kinie. Obie te formy są inne i z tego powodu interesujące – mówi. Premiera serialu odbędzie się 1 marca o godz. 21.10 na antenie TVP2.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej