RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Satanistyczne znaki i obraźliwe napisy. Wandale sprofanowali kościół w Częstochowie

(fot. policja)

Pentagram, odwrócone krzyże, hasła: „zabić chrześcijan „ i „ten kościół spłonie” – to wszystko pojawiło się na elewacji kościoła rektorskiego pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus, położonego na częstochowskim cmentarzu Kule. Policja szuka wandali, którzy zniszczyli zabytkowy kościół.

Przemyt "na niemowlaka". Marihuana ukryta w pieluchach

Pół kilograma marihuany ukrytej w paczce dla młodej mamy odkryli lubuscy celnicy – dowiedział się portal tvp.info. Oprócz ubranek dla dziecka i...

zobacz więcej

– Nieznani sprawcy wymalowali na elewacji kościoła napisy obrażające uczucia religijne i znieważyli tym samym to miejsce publiczne. Do zniszczenia doszło najprawdopodobniej w nocy z 23 na 24 lutego. Zostaliśmy powiadomieni przez administratora cmentarza – poinformowała podinsp. mgr Joanna Lazar, rzecznik prasowa policji w Częstochowie.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca i ustalają wartość zniszczonego mienia. Nie bez znaczenia jest fakt, że budynek kościoła to zabytek.

Mundurowi poszukują też świadków zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogą mieć wiedzę na temat aktu zniszczenia proszone są o kontakt z policją w Częstochowie.

źródło:
Zobacz więcej