RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MSZ pisze ws. zwrotu wraku Tu-154M. Odpowiedź do końca marca?

Najnowsze

Popularne

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało do rosyjskiego resortu spraw zagranicznych notę w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem – wynika z informacji w źródłach dyplomatycznych.

Strona rosyjska zobowiązała się odpowiedzieć na notę do końca marca – wynika z informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową.

Według informatorów, w marcu do Rosji ma udać się zespół, który zajmie się wyjaśnieniem rozbieżności w kwestii projektu pomnika mającego stanąć w Smoleńsku. 10 kwietnia minie piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

Władze stolicy proponują: pomnik smoleński stanie na rogu Trębackiej i Focha

zobacz więcej

Do Moskwy poleci polska delegacja

Ponadto – według rozmówców – do końca tego lub na początku przyszłego tygodnia do Moskwy poleci delegacja polskich ekspertów w sprawie wyjaśnienia problemów związanych z nieruchomościami dyplomatycznymi polskimi w Rosji i rosyjskimi w Polsce.

Zagadnienia „współpracy dwustronnej, w tym kwestie związane z katastrofą smoleńską, problemy prawno-traktatowe, sprawy dotyczące nieruchomości dyplomatycznych, a także polityka historyczna” były wśród tematów rozmów podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie wiceszefa rosyjskiego MSZ Władimira Titowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej