RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdy ogłaszano wyniki, piłam wino na korytarzu. Zostałyśmy tam i krzyczałyśmy”

– Poszłyśmy na korytarz do toalety, a później napić się wina i w tym momencie okazało się, że przydzielano nagrody w naszej kategorii, więc zostałyśmy na korytarzu i krzyczałyśmy przed telewizorem – opowiada Agata Trzebuchowska o okolicznościach, w jakich dowiedziała się o zdobyciu Oscara przez „Idę”.

Pawlikowski: spory o „Idę” to są jakieś jaja. To jest film bardzo chrześcijański

– Zrobiłem film o wyciszeniu, o wierze. To jest film bardzo chrześcijański – powiedział w Los Angeles Paweł Pawlikowski, reżyser „Idy”, która...

zobacz więcej

Film Pawła Pawlikowskiego otrzymał najważniejszą nagrodę w świecie filmu w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.

Gdy ogłaszano wyniki odtwórczyni głównych ról Agata Kulesza i Agata Trzebuchowska były poza główną salą. Jak tłumaczy Trzebuchowska, wraz z koleżanką z planu postanowiły zrobić sobie przerwę i wyszły na korytarz. – W tym momencie okazało się, że przydzielano nagrody w naszej kategorii, więc zostałyśmy na korytarzu i krzyczałyśmy przed telewizorem – opowiada aktorka.

teraz odtwarzane
Montażysta „Idy”: przerwaliśmy zdjęcia i przystąpiliśmy do pracy z tym, co mieliśmy

Producent „Idy” uszczęśliwiony. „Marzenia się spełniają!”

– Marzenia się spełniają! Prawdziwe świętowanie jeszcze przed nami – powiedział po oscarowej gali Piotr Dzięcioł, producent nagrodzonej Oscarem w...

zobacz więcej

Trzebuchowska przyznaje, że jedna z najbardziej widowiskowych imprez filmowych nie zrobiła na niej większego wrażenia. – Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj to długie i nudne przedsięwzięcie, tak też było tym razem, ale udało się – mówi aktorka.

– Jesteśmy dumne, że mogłyśmy wziąć w tym udział – cieszyła się odtwórczyni jednej z głównych ról Agata Kulesza w rozmowie z wysłanniczką TVP Beatą Tadlą. – To co mnie najbardziej cieszy, że spotkaliśmy się prawie całą ekipą. To było ukoronowanie naszej pracy na planie – dodała Trzebuchowska. Choć cieszy się z nagrody, nie uważa, że jej życie radykalnie się zmieni. – W moim wypadku Oscar nie otwiera żadnych drzwi. Nie planuję kariery w aktorstwie – tłumaczy Trzebuchowska.

teraz odtwarzane
„Jesteśmy dumne, że mogłyśmy wziąć w tym udział”

Trzebuchowska nie miała wcześniej doświadczenia przed kamerą. Pomimo znakomitego debiutu odtwórczyni roli tytułowej w „Idzie” zapowiada, że nie ma zamiaru kontynuować kariery aktorskiej.

Trela: jestem wzruszony

Radości z nagrody dla „Idy” nie kryje także Jerzy Trela, który zagrał w filmie jeden z epizodów. – To wielka radość, że mogłem poznać tak wspaniałych ludzi. Spotkałem wspaniałego reżysera i mogłem pracować chociaż przez chwilę ze wspaniałymi Agatami. Jestem wzruszony – opowiadał na antenie TVP Info.

teraz odtwarzane
„Jako Polska mamy wielką tradycję – złote lata, ale bez Oscarów”

źródło:
Zobacz więcej