RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Paweł Kukiz: absolutnie nie powinniśmy dozbrajać Ukrainy. Możemy wysyłać pomoc humanitarną

– Ukrainie trzeba pomagać przede wszystkim humanitarnie. A nawet jednej i drugiej stronie konfliktu – powiedział Paweł Kukiz, kandydat w wyborach prezydenckich, w programie „Polityka przy kawie” TVP1. Podkreślił jednak, że „Polska absolutnie nie powinna dozbrajać Ukrainy”. Z kolei Adam Szejnfeld, poseł Platformy Obywatelskiej dodał, że „Polska będzie teraz zwiększać wydatki na własną obronność”.

Paweł Kukiz krytykował postawę niektórych polityków, którzy według niego niepotrzebnie prowokują Rosję. – Nie robiłbym z Polski wręcz agresora, proponując, jak pan Bujak, jakieś oddziały polsko-ukraińskie, bo to brzmi strasznie – mówił Kukiz. Dodał, że „Polska nie może wysyłać takich komunikatów”. – Niestety ubolewam nad tym, ale takie nastroje Grzegorz Schetyna afirmuje – zaznaczył Kukiz.


„Polska będzie zwiększać wydatki na zbrojenie”

Z kolei Adam Szejnfeld podkreślał, że rosyjska agresja uzmysławia, iż „Putin zmierza do odbudowy imperium rosyjskiego, dlatego niezbędne jest budowanie poczucie bezpieczeństwa każdego kraju, a szczególnie takiego jak my”.
teraz odtwarzane
Adam Szejnfeld: Polska będzie zwiększać wydatki na obronność

– Będziemy zwiększać wydatki na zbrojenie, chociaż teraz wydajemy już ok. 9 mld dolarów rocznie. Jednak nasza polityka bezpieczeństwa nigdy nie będzie mogła być, wobec takiego imperium jądrowego, jakim jest Rosja, samodzielnie realizowana – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej w programie „Polityka przy kawie” TVP1.

Kukiz: zajmujemy się Ukraińcami, a nie zajmujemy się naszymi

Zdaniem Pawła Kukiza, Polska powinna skupić się przede wszystkim na pomocy Polakom, którzy mieszkają na Ukrainie. – Jeżeli zakładamy najgorszy scenariusz, zgodnie z którym granica z Rosją może być na Bugu, to już teraz musimy się zainteresować losem Polaków z okolic m.in. Tarnopola, Lwowa, bo zostawiliśmy ich samych sobie – mówił Kukiz. Dodał, że „zajmujemy się Ukraińcami, a nie zajmujemy się naszymi”.


Zobacz cały program „Polityka przy kawie”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej