SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Rodzinny biznes przerwany przez policję. Kradli drewniane słupy telefoniczne … na opał

Policja zatrzymała sprawców, rodzinny biznes padł... (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Policja zatrzymała sprawców, rodzinny biznes padł... (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, reprezentujących trzy pokolenia rodziny, którzy próbowali pociąć i ukraść 40 drewnianych słupów telefonicznych. Wpadli, gdy przygotowywali je do wywiezienia – dowiedział się portal tvp.info. Zdradził ich hałas, porzucona w rowie piła oraz plamy oleju na butach. Drewno miało posłużyć na opał.

Spokojnie kradli węgiel, aż tu nadleciał dron. Nowa broń PKP Cargo w walce ze złodziejami

Kolejarze z powietrza udaremnili zuchwałą kradzież węgla. I w dodatku mają to na filmie. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, nie ma w tym ani trochę...

zobacz więcej

Policjantów z Sierpca (woj. mazowieckie) zaalarmował jeden z mieszkańców, którego dom sąsiaduje z linią kolejową relacji Sierpc-Toruń. – Usłyszał hałas przypominający cięcie drewna – wyjaśnia asp. Krzysztof Kosiorek z KPP w Sierpcu.

Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze odkryli pocięte słupy telefoniczne z nieczynnej już linii biegnącej wzdłuż torowiska oraz uciekającego człowieka.

W rowie odkryli piłę spalinową. Po krótkim pościgu policjanci dotarli do stojącego na poboczu audi, w którym siedziało trzech mężczyzn. Choć zaprzeczali, że byli przy torowisku, zdradziły ich brudne stroje. – Ślady zielonego oleju na butach jednego z nich wskazywały na użytkowanie piły spalinowej – wyjaśnia asp. Kosiorek.Trzypokoleniowy plan grzewczy

W końcu mężczyźni przyznali, że chcieli zabrać ścięte słupy na opał. W rejonie posesji, przy której stał ich samochód odkryto pocięte fragmenty drewnianego pala oraz przygotowaną do przewozu przyczepkę. Sprawcami okazali się trzej spokrewnieni ze sobą mężczyźni w 62, 42 i 20 lat. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policyjne oględziny odkryły kolejne powalone słupy przygotowane do transportu.

W sumie było to 40 drewnianych pali z nieczynnej już linii telefonicznej usytuowanej wzdłuż linii kolejowej. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty usiłowania kradzieży drewnianych słupów telefonicznych.

Ścięte słupy przygotowane do wywiezienia (fot. kwp.radom.pl)
Ścięte słupy przygotowane do wywiezienia (fot. kwp.radom.pl)

źródło:
Zobacz więcej