RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Najpierw z Putinem w Budapeszcie, w środę z Kopacz w Warszawie. Rozmowy Viktora Orbana

Premier Węgier Viktor Orban przyjeżdża w środę do Warszawy (fot. PAP/EPA/MIKHAIL PALINCHAK)
Premier Węgier Viktor Orban przyjeżdża w środę do Warszawy (fot. PAP/EPA/MIKHAIL PALINCHAK)

Viktor Orban przyjeżdża w środę do Warszawy. Jednym z tematów rozmów premiera Węgier będzie sytuacja na Ukrainie. Informacja o jego przyjeździe zbiega się z wtorkową wizytą Władimira Putina w Budapeszcie.

Putin z wizytą w Budapeszcie. Premier Węgier: sankcje nałożone na Rosję przez UE są krzywdzące

Na kilkugodzinną wizytę do Budapesztu przybył prezydent Rosji. Szef węgierskiego rządu Viktor Orban podkreślił po spotkaniu z Władimirem Putinem,...

zobacz więcej

Jednym z tematów rozmów będzie sytuacja na Ukrainie. Ewa Kopacz będzie rozmawiać z Viktorem Orbanem także o Unii Europejskiej i wspólnej energetyce.

Informacja o przyjeździe Viktora Orbana do Polski zbiega się z wtorkową wizytą Władimira Putina w Budapeszcie. Szef węgierskiego rządu rozmawia z rosyjskim prezydentem między innymi o kwestiach energetycznych. Obaj politycy mają podpisać ważną dla obu stron umowę gazową.

Wizyta prezydenta Putina spotkała się z kilkutysięcznym protestem Węgrów w poniedziałkowy wieczór. Demonstrujący nawoływali węgierski rząd do poprawy nadszarpniętych w ostatnich latach stosunków z Unią Europejską i do rozluźnienia relacji Viktor Orban–Władimir Putin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej