RAPORT

Pogarda

Człowiek, który odkrył Holokaust. Włoski komiks o Janie Karskim także w wersji polskiej

Opowieść oJanie Karskim ukazała się nakładem wydawnictwa Alter (fot. fragment okładki)
Opowieść oJanie Karskim ukazała się nakładem wydawnictwa Alter (fot. fragment okładki)

Najnowsze

Popularne

Jest już polska wersja komiksu „Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust”. Graficzna opowieść o bohaterze, świadku hitlerowskich zbrodni autorstwa pary włoskich artystów ukazała się nakładem wydawnictwa Alter.

W Waszyngtonie wspominano Jana Karskiego

Uroczystości z okazji 100-lecia urodzin Jana Karskiego odbyły się w Waszyngtonie. Słynny emisariusz polskiego ruchu oporu z okresu II wojny...

zobacz więcej

Marco Rizzo, odpowiadający za scenariusz, mówi że praca nad tą opowieścią to efekt jego fascynacji minionymi wydarzeniami. Jako dziennikarz interesuje się współczesnością, ale ciekawią go też wydarzenia historyczne i ich konsekwencje dla teraźniejszości. – Jan Karski jest wielkim przykładem dla ludzkości – powiedział Rizzo.

Lelio Bonaccorso, rysownik albumu mówi, że podczas pracy nad komiksem starał się – razem ze scenarzystą – dotrzeć do jak największej liczby źródeł historycznych. – Zgromadzenie dokumentacji jest podstawą, zwłaszcza jeśli pracuje się nad komiksem historycznym, takim jak ten o Janie Karskim – podkreślił Bonaccorso.

Komiks „Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust” przedstawia losy świadka Szoah od dni poprzedzających II wojnę światową, po jego wizytę w Stanach Zjednoczonych, gdzie starał się nieść prawdę o nazistowskich zbrodniach na terytorium okupowanej przez Niemcy Polski.
Włoski komiks o Janie Karskim

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej