RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polała się krew, skończyło się na rozbitych nosach. Bójka na korytarzu ukraińskiego parlamentu [WIDEO]

Krewkich parlamentarzystów rozdzieliła ochrona (fot. Censor.net.ua)
Krewkich parlamentarzystów rozdzieliła ochrona (fot. Censor.net.ua)

Krwawa potyczka na korytarzach Rady Najwyżej Ukrainy. Pobili się ze sobą Wadim Iwczenko z „Ojczyzny” oraz Jegor Sobolew z „Samopomocy”.

Do bójki między deputowanymi doszło na drugim piętrze parlamentu zaraz po briefingu prasowym Iwczenki. Poszło o ustawę dotyczącą zmiany warunków zabudowy i przeznaczenia działek. Deputowani pokłócili się o to, czy dokument przyczyni się do zwiększenia poziomu korupcji.

Doszło do poważnie wyglądającej wymiany ciosów. Deputowani rozbili sobie nawzajem nosy, z warg leciała krew. Interweniowała ochrona, która rozdzieliła krewkich parlamentarzystów.

Pierwsza bójka w ukraińskim parlamencie. Poszło o skład komisji

Kilku deputowanych Werchownej Rady pobiło się w czwartek w sali obrad parlamentu. Do szarpaniny doszło w trakcie dyskusji o składzie komisji.

zobacz więcej

Parlamentarna tradycja

Nie jest to pierwszy raz, gdy w ukraińskim parlamencie dochodzi do wymiany ciosów między deputowanymi. Bójki były specjalnością zwłaszcza poprzedniej kadencji Werchownej Rady, gdy zdarzało się to wyjątkowo często. Jednak nawet w obecnym składzie dochodziło do wymiany ciosów: ostatni taki przypadek miał miejsce w grudniu, tydzień po rozpoczęciu prac nowego parlamentu.

źródło:
Zobacz więcej