Kukiz na prezydenta: Polska istnieje tylko teoretycznie, ale nie zginęła, póki my żyjemy

– To nie jest pomysł rockandrollowca, tylko poważna decyzja, zwieńczenie mojej ponad 10-letniej walki o przywrócenie państwa obywatelom – mówił we Wrocławiu Paweł Kukiz, ogłaszając swój start w wyborach prezydenckich. Muzyk dodał, że zgadza się z diagnozą, którą wystawił Polsce były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. – Polska istnieje tylko teoretycznie, ale ja jeszcze dodaję jedno zdanie, że nie zginęła, póki my żyjemy – podkreślił.

Inauguracja kampanii Dudy. „Pierwszym moim projektem będzie cofnięcie reformy emerytalnej”

„Przyszłość ma na imię Polska” – to wyborcze hasło Andrzeja Dudy. Kandydat PiS oficjalnie zainaugurował kampanię prezydencką. Podczas konwencji...

zobacz więcej

– Naturalną konsekwencją jest to, że stoję dziś tu przed państwem – mówił do zebranych we Wrocławiu Paweł Kukiz, który ogłosił start w tegorocznych wyborach prezydenckich. – Nie sztuką jest krzyczeć „weto”, tak jak to robią partie opozycyjne. Sztuką jest stanąć przeciwko systemowi i staję przeciwko niemu ze świadomością, że nie idę sam – podkreślił muzyk.

„To nie jest pomysł rockandrollowca”

– To nie jest pomysł rockandrollowca, tylko poważna decyzja, zwieńczenie mojej ponad 10-letniej walki o przywrócenie państwa obywatelom – mówił Kukiz. Muzyk podkreślił, że będzie walczył o „przywrócenie państwa obywatelom, o zmianę ustroju Polski, o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, które determinują ustrój państwowy i wprowadzenie systemu, którego tak bardzo boją się partyjne klany, żyjące z łupienia obywateli tworzące układ zamknięty, system naczyń połączonych”.

Polska istnieje tylko teoretycznie. Ja jeszcze dodaję jedno, że nie zginęła, póki my żyjemy

Komorowski apeluje do kontrkandydatów: powściągnijcie złe emocje

O powściąganie nadmiaru złych emocji i politycznej agresji zaapelował Bronisław Komorowski w liście otwartym do konkurentów w wyborach o urząd...

zobacz więcej

– Nasza energia, nasze talenty, młodych szczególnie, ludzi w wieku moich dzieci, dwudziestolatków, nie może być pożytkowana u nas w ojczyźnie, a jest wykorzystywana na obczyźnie (…). Cały nasz kwiat jest tam, nie tutaj – przekonywał. – Tu mamy koniunkturalistów, tu mamy łupieżców, którzy podporządkowani partyjnym dyrektywom mają jeden cel – korzystać z dogodnego dla nich systemu ustrojowego – stwierdził i dodał, że „to jest wojna”.

Były lider zespołu Piersi dodał, że zgadza się z diagnozą, którą wystawił Polsce były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz . – Polska istnieje tylko teoretycznie, ale ja jeszcze dodaję jedno zdanie, że nie zginęła, póki my żyjemy – zaznaczył.

Od Piersi do prezydentury?

W listopadowych wyborach samorządowych Kukiz zdobył mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Startował z ostatniego miejsca na liście KWW Bezpartyjni Samorządowcy. Zdobył 14 403 głosy. 51-letni Kukiz to wokalista, kompozytor, założyciel i lider zespołu Piersi. Jest też działaczem ruchów patriotycznych, kresowych oraz propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych.

W wyborach – poza Kukizem – mają wystartować m.in.: urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Jacek Wilk (KNP), Waldemar Deska (Partia Libertariańska). Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło:
Zobacz więcej