Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Komorowski apeluje do kontrkandydatów: powściągnijcie złe emocje

O powściąganie nadmiaru złych emocji i politycznej agresji zaapelował Bronisław Komorowski w liście otwartym do konkurentów w wyborach o urząd prezydenta oraz do sił politycznych. Prezydent, który ogłosił w czwartek, że będzie ubiegał się o reelekcję, wezwał do prowadzenia kampanii, „która nie będzie pogłębiać i tak już boleśnie głębokich podziałów”.

Kaczyński mobilizuje PiS przed wyborami. „Chodzi o to, czy trwać będzie system stworzony przez Tuska i Komorowskiego”

Jarosław Kaczyński mobilizuje działaczy PiS do wzmożonego wysiłku w kampanii wyborczej. Na dzień przed konwencją kandydata partii na prezydenta...

zobacz więcej

„Ja również czuję się zobowiązany do takiej postawy. Zobowiązuje mnie do tego nie tylko sprawowanie urzędu Prezydenta RP. Zachęca mnie do takiej postawy również fakt, iż w czasie dobiegającej końca kadencji moją działalność pozytywnie oceniają rodacy o bardzo zróżnicowanych sympatiach i poglądach politycznych – m.in. 92 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej, 96 proc. wyborców PSL, 53 proc. wyborców PiS i 82 proc. wyborców SLD” – napisał w piątek Komorowski w liście otwartym.

„Komorowski ma szansę wygrać w pierwszej turze”. „Czasu jest jeszcze dużo”

zobacz więcej

„Wybory miną. Ktoś je wygra, ktoś je przegra. Zawsze jednak aktualne pozostanie zadanie odbudowywania zdolności do współdziałania pomimo różnic, pozostanie potrzeba kształtowania szacunku dla odmiennych postaw i wrażliwości politycznych” – zauważył prezydent.

Dlatego – zaznaczył – zwraca się do swoich konkurentów w wyborach o urząd prezydenta oraz do sił politycznych stanowiących ich zaplecze o takie prowadzenie kampanii, „aby nie pogłębiać i tak już boleśnie głębokich podziałów, nie ranić godności osób i środowisk o odmiennych poglądach”.

źródło:

Zobacz więcej