RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Goebbels też był fachowcem”. Olechowski ostro o Kamińskim w otoczeniu Kopacz

– Pan Kamiński, w moim odczuciu jest jednym z tych polityków, którzy zrobili wiele szkód w Polsce, ma być de facto twarzą Platformy. Mówią o nim fachowiec, ale za przeproszeniem Goebbels też był fachowcem. Dla mnie to jakiś daleko posunięty cynizm, który konfunduje wyborców Platformy – tak Andrzej Olechowski, komentował w „INFOrozmowie” w TVP Info, powołanie Michała Kamińskiego na szefa Centrum Informacyjnego Rządu.

Kidawa-Błońska rzeczniczką rządu, Rostowski, Kamiński i Kierwiński w gabinecie Kopacz

Małgorzata Kidawa-Błońska została nową rzeczniczką rządu, Michał Kamiński szefem CIR, Jacek Rostowski szefem doradców, a Marcin Kierwiński szefem...

zobacz więcej

Premier Ewa Kopacz poinformowała we wtorek o zmianach personalnych w swoim najbliższym otoczeniu. Małgorzata Kidawa-Błońska została nową rzeczniczką rządu, Michał Kamiński – sekretarzem stanu w KPRM oraz szefem CIR, Jacek Rostowski – szefem doradców politycznych premier, a Marcin Kierwiński szefem gabinetu politycznego. Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, nie krył swojego rozczarowania nominacjami. – Jestem pod bardzo kiepskim wrażeniem tych zmian w bezpośrednim otoczeniu pani premier. Widzę, że na starość jestem zaskakiwany tak, że nie mogę już oddechu złapać – mówił.

Kamiński jak Goebbles?

Jako jeden z powodów rozczarowania Olechowski wskazał nominację dla Michała Kamińskiego na szefa CIR. – Pan Kamiński, który w moim odczuciu jest jednym z tych polityków, którzy zrobili wiele szkód w Polsce – i nie chodzi mi o jego wypowiedzi o Platformie (...), ale na temat Niemców i historii (...), ma być de facto twarzą Platformy. Mówią o nim fachowiec, ale za przeproszeniem Goebbels też był fachowcem. Dla mnie to jakiś daleko posunięty cynizm, który konfunduje wyborców Platformy – oceniał.

Rostowski zły dla młodych

Dostało się także Jackowi Rostowskiemu. – Nie jestem zachwycony tym, że głównym doradcą politycznym jest pan Rostowski, który dla młodszego elektoratu Platformy jest symbolem skoku na kasę, czyli OFE, oraz takiej brutalnej i nieeleganckiej awantury z Leszkiem Balcerowiczem – mówił Olechowski.


ZOBACZ CAŁY PROGRAM „INFOROZMOWA”

źródło:
Zobacz więcej