RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polscy bandyci skazani w Londynie za brutalne pobicie. Spędzą po kilkanaście lat za kratami

Czterech Polaków zostało skazanych w Londynie za bestialskie pobicie Brytyjczyka (fot. źródło: telegraph.co.uk)
Czterech Polaków zostało skazanych w Londynie za bestialskie pobicie Brytyjczyka (fot. źródło: telegraph.co.uk)

Najnowsze

Popularne

Wysokie wyroki więzienia dla czterech Polaków – w wieku od 24 do 32 lat – zapadły w sobotę w londyńskim sądzie. Zeszłego lata włamali się oni do domu wykładowcy uniwersyteckiego i pobili go z niezwykłą brutalnością.

Brytyjski wykładowca skatowany. Do pobicia przyznał się polski gang

Ta sprawa wstrząsnęła Wielką Brytanią. W sierpniu wykładowca Paul Kohler został napadnięty i brutalnie pobity w swoim domu. Obrażenia były tak...

zobacz więcej

W sierpniu zeszłego roku 55-letni Paul Kohler został brutalnie pobity we własnym domu, kiedy otworzył drzwi na pukanie. Czterej skazani wdarli się do środka. Dwaj powalili mężczyznę w holu, przez osiem minut z całej siły okładając go pięściami po twarzy i kopiąc. Dwaj pozostali sterroryzowali żonę pobitego.

Paweł H. i Mariusz T., zostali skazani na 19 lat więzienia, Oskar P. i Dawid T. – na 13 lat – podał „The Telegraph”.

Paul Kohler doznał pęknięcia gałki ocznej, złamania nosa i szczęki. Miał tyle wylewów na twarzy, że wymagał transfuzji krwi, a potem operacji plastycznej. Po usłyszeniu wyroków powiedział BBC: – Czuję się usatysfakcjonowany, choć nie szukam zemsty. Dostali zasłużenie wysokie wyroki, ale nie będę skakał z radości, bo to poważna sprawa.

Paul Kohler, który sam jest wykładowcą prawa, podkreślił, że czterej bandyci mieli już za sobą w sumie 32 wyroki w Polsce i dodał: – Ludzie odsiadują wyroki i w końcu wychodzą na wolność. Pytanie, czy wpuszczać ich do Wielkiej Brytanii? Być może tak, ale to wymaga większej współpracy między krajami Unii Europejskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej