RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Po korytarzu szpitala we Włocławku biegał... dzik. Przegnała go straż miejska

Dzik na szpitalnym korytarzu (fot. SM Włocławek)
Dzik na szpitalnym korytarzu (fot. SM Włocławek)

Najnowsze

Popularne

Personel Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku zauważył na korytarzu w piwnicy budynku dzika. Wezwani strażnicy miejscy przepędzili intruza do lasu. Na szczęście zwierzę nie było agresywne i nikomu nic się nie stało.

Pijana dzika świnia straszyła wczasowiczów

Niecodzienne zdarzenie w Australii. Dzika świnia siała spustoszenie, straszyła wypoczywających ludzi i… pewną krowę. A to wszystko po spożyciu 18...

zobacz więcej

Do niecodziennej interwencji strażników doszło w niedzielne popołudnie. Personel szpitala przy ul. Wienieckiej zgłosił, że po korytarzu lecznicy biega dzik – prawdopodobnie dostał się tam przez niedomknięte drzwi. Dyżurny wysłał na miejsce dwa patrole.

Jak się okazało dzik szarżował po holu korytarza w piwnicy szpitala; korytarz ten prowadzi do jednego z oddziałów oraz do pomieszczeń gospodarczych.

Zwierzę trafiło z powrotem do lasu

Ze względu na zagrożenie dla ludzi, strażnicy niezwłocznie zabezpieczyli teren. Dzika udało się przepędzić do lasu bez użycia dodatkowych środków, choć wzywany był już weterynarz, by tymczasowo uśpić dzika.

Szpital jest zlokalizowany na terenie śródleśnym i zwierzyna lubi się tam zapędzać, najpewniej w poszukiwaniu pożywienia. – Z tego szpitala były już wcześniej zgłoszenia dotyczące lisów. W każdym takim przypadku robimy wszystko, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo – mówił Norbert Struciński, rzecznik SM we Włocławku.

(fot. SM Włocławek)
(fot. SM Włocławek)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej