„Chciałabym zamówić pizzę”. Wstrząsający klip przeciwko przemocy domowej [WIDEO]

Spot przeciwko przemocy domowej nakręciła fundacja NO MORE (fot. youtube/NOMORE)

Nie widać krwi, brutalności, okrucieństwa. Spot przeciwko przemocy domowej, nakręcony przez fundację NO MORE jest jednak niezwykle poruszający i sugestywny. Klip nawiązuje do prawdziwej historii „zamawiania pizzy”, który swojego czasu była hitem internetu. Film zostanie wyemitowany podczas „Super Bowl” – finału NFL, amerykańskiej Narodowej Ligi Futbolowej, która walczy ze zjawiskiem przemocy wśród zawodników.

„Dziewczyny nie powinny być bite nawet kwiatem”. Piękny eksperyment włoskiego dziennikarza [WIDEO]

Najpierw mieli powiedzieć dziewczynie komplement, okazać uczucie i zrobić śmieszną minę. To było łatwe. Ale kiedy poproszono chłopców o uderzenie...

zobacz więcej

Na filmie słyszymy głos kobiety, która dzwoni na numer alarmowy i chce zamówić pizzę. Z początku myślimy, że to pomyłka. Dyspozytor cały czas mówi, że dodzwoniła się w złe miejsce.

– Dodzwoniła się pani na numer 911. To numer alarmowy – mówi dyspozytor.

Kobieta jednak nie przestaje zamawiać.

– Tak. Poproszę dużą pizzę. Połowę pepperoni, drugą z pieczarkami – uparcie powtarza kobieta.

Dyspozytor orientuje się, że coś jest nie tak.

– Czy jest pani zagrożona? – pyta. – Tak. – ...i nie może pani rozmawiać? – Tak – pada odpowiedź. Kiedy dyspozytor dowiaduje się, że kobieta jest w niebezpieczeństwie wysyła na miejsce policjanta. Ta historia wydarzyła się naprawdę.

„Potępiajmy przemoc, bez względu na płeć i nie obwiniajmy ofiar”

zobacz więcej

Scenariusz napisało życie

Twórca spotu zainspirowali się prawdziwą historia Keitha Weisinger, który od 2004 do 2006 pracował jako dyspozytor na linii alarmowej. To właśnie do niego zadzwoniła o północy zrozpaczona kobieta. Jak sam wspomina: – To był jeden z tych pamiętnych telefonów.

Kiedy Keith zorientował się, że kobieta może być w niebezpieczeństwie wysłał na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zastali pobitą kobietę i pijanego mężczyznę. Zapis tej rozmowy dostępny jest w sieci.

źródło:
Zobacz więcej