RAPORT

Pogarda

Przerzucali terrorystów do Syrii. Dżihadystyczna siatka rozbita we Francji

Po tym jak blisko 20 mieszkańców Lunel wyjechało do Syrii, miasto zyskało reputację ogniska dżihadystów  (fot. PAP/EPA/ARNOLD JEROCKI)
Po tym jak blisko 20 mieszkańców Lunel wyjechało do Syrii, miasto zyskało reputację ogniska dżihadystów (fot. PAP/EPA/ARNOLD JEROCKI)

Najnowsze

Popularne

Francuska policja zatrzymała pięć osób podejrzewanych o udział w islamistycznej siatce terrorystycznej. Dokonano tego w mieście Lunel w pobliżu Montpellier, uważanym za nowy matecznik sympatyzujących z IS Francuzów. Zatrzymani zajmowali się przerzucaniem kobiet i mężczyzn chcących walczyć w Syrii w szeregach islamistów.

Francuska policja aresztowała pięciu Czeczenów. Zgromadzili dużą ilość materiałów wybuchowych

Pięć osób zatrzymała policja francuska na południu Francji podejrzewając ich o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Są to Rosjanie pochodzenia...

zobacz więcej

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27 do 45 lat. Jeden z nich wrócił z Turcji, inny z Syrii, gdzie w walkach pod sztandarem tak zwanego Państwa Islamskiego zginęło jego dwóch braci. W akcji udział wzięła policja, żandarmeria i brygada antyterrorystyczna. Służby otoczyły kordonem część miasta.

Z Lunel, w którym mieszka kilkanaście tysięcy osób, do Syrii uciekło aż dwudziestu islamistów. Francuski kontrwywiad od dłuższego czasu obserwował miejscowy meczet. Służby podejrzewały, że to w nim nastąpiła radykalizacja poglądów lokalnych wyznawców islamu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej