RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przerzucali terrorystów do Syrii. Dżihadystyczna siatka rozbita we Francji

Po tym jak blisko 20 mieszkańców Lunel wyjechało do Syrii, miasto zyskało reputację ogniska dżihadystów  (fot. PAP/EPA/ARNOLD JEROCKI)
Po tym jak blisko 20 mieszkańców Lunel wyjechało do Syrii, miasto zyskało reputację ogniska dżihadystów (fot. PAP/EPA/ARNOLD JEROCKI)

Najnowsze

Popularne

Francuska policja zatrzymała pięć osób podejrzewanych o udział w islamistycznej siatce terrorystycznej. Dokonano tego w mieście Lunel w pobliżu Montpellier, uważanym za nowy matecznik sympatyzujących z IS Francuzów. Zatrzymani zajmowali się przerzucaniem kobiet i mężczyzn chcących walczyć w Syrii w szeregach islamistów.

Francuska policja aresztowała pięciu Czeczenów. Zgromadzili dużą ilość materiałów wybuchowych

Pięć osób zatrzymała policja francuska na południu Francji podejrzewając ich o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Są to Rosjanie pochodzenia...

zobacz więcej

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27 do 45 lat. Jeden z nich wrócił z Turcji, inny z Syrii, gdzie w walkach pod sztandarem tak zwanego Państwa Islamskiego zginęło jego dwóch braci. W akcji udział wzięła policja, żandarmeria i brygada antyterrorystyczna. Służby otoczyły kordonem część miasta.

Z Lunel, w którym mieszka kilkanaście tysięcy osób, do Syrii uciekło aż dwudziestu islamistów. Francuski kontrwywiad od dłuższego czasu obserwował miejscowy meczet. Służby podejrzewały, że to w nim nastąpiła radykalizacja poglądów lokalnych wyznawców islamu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej