RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niespokojny Izrael w przeddzień 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

Najnowsze

Popularne

Ci, którzy we wtorek 27 stycznia pojawią się na obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, przyjeżdżają z różnych zakątków świata. Także, a może przede wszystkim, z miejsca, w którym żydowska państwowość rodziła się na nowo, ale w którym spokoju wciąż nie ma. Palestyńczycy roszczą sobie prawo do Jerozolimy, Żydzi ustanowili ją stolicą państwa Izrael, chociaż nie uznaje jej świat zachodni. O tym, jak żyje się w centrum konfliktu – „Wiadomości” TVP1.

„Wiadomości” TVP1 z Auschwitz w 70. rocznicę wyzwolenia obozu

27 stycznia przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz; miejsca, które w czasie drugiej wojny światowej stało się największym ośrodkiem...

zobacz więcej

Holocaust i śmierć milionów Żydów stały się punktem zwrotnym w świadomości żydowskiej. O eksterminacji przypomina obchodzony w kwietniu dzień pamięci ofiar Holokaustu, a już teraz rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Tymczasem na ulicach Jerozolimy cały czas mówi się o tym, że historia nie może się powtórzyć. Konflikt zbrojny o granice całego Izraela trwa już od ponad pół wieku.

27 stycznia przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, miejsca, które w czasie II wojny światowej stało się największym ośrodkiem zagłady europejskich Żydów. Dotychczas udział w uroczystych obchodach potwierdziło 49 państw.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej