Grzegorz Braun wystartuje w wyborach prezydenckich. „Nie jestem demokratą”

Grzegorz Braun (fot. PAP/Rafał Guz)

Reżyser i publicysta Grzegorz Braun zapowiada start w wyborach prezydenckich. W oświadczeniu, opublikowanym w Salonie24 napisał, że „Nie jestem demokratą – wiecie o tym dobrze. A jednak jako polski państwowiec gotów jestem (...) podjąć próbę, być może ostatnią, wykorzystania demokratycznej procedury do wywarcia istotnego wpływu na rzeczywistość polityczną w naszej ojczyźnie”.

Umorzone śledztwo ws. Grzegorza Brauna

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni przez autora filmów dokumentalnych Grzegorza...

zobacz więcej

„Musimy wyegzekwować prawo bycia gospodarzami we własnym kraju – czego wszak nie będzie bez zabezpieczenia życia, rodziny, własności. Tylko one stanowić mogą trwały punkt oparcia w walce z monopolistycznym przymusem, z nieuczciwą konkurencją, ze zmowami kartelowymi” - napisał Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun to reżyser, nauczyciel akademicki, publicysta, scenarzysta i twórca filmów dokumentalnych. W PRL był zaangażowany w działalność opozycyjną, był m.in. współtwórcą Pomarańczowej Alternatywy. Braun jest absolwentem studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył też studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Policja wyprowadziła protestujących z budynku PKW. Osoby stawiające opór usunięto siłą

zobacz więcej

Jego jednym z najgłośniejszych filmów dokumentalnych był „Plusy dodatnie, pulsy ujemne” o domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB. Innym filmem, który wzbudził sporo kontrowersji był film „Towarzysz generał”, poświęcony generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu.

W listopadzie Grzegorz Braun uczestniczył w demonstracji, którą pod PKW zorganizował m.in. Ruch Narodowy. Konsekwencją demonstracji była kilkugodzinna okupacja budynku PKW, do którego uczestnicy wdarli się siłą.

Braun jest znany z antydemokratycznych poglądów, jest zwolennikiem monarchii.

źródło:
Zobacz więcej