„Jest taka plotka, że Piotrowi Dudzie nie bardzo podoba się imię Andrzej”

– Jest taka plotka, że Piotrowi Dudzie nie bardzo podoba się imię Andrzej przed bardzo podobnym nazwiskiem i chciałby wystąpić jako ten właściwy kandydat (w wyborach prezydenckich - red.), poparty przez PiS i związki zawodowe. Być może stąd jego aktywność – ocenił działania szefa NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy na linii rząd-górnicy Rafał Grupiński w programie „Gość poranka” w TVP Info. Przewodniczący klubu PO dodał, że według niego „Piotr Duda jest człowiekiem, który ciągle szuka konfliktów”.

Związkowcy żądają negocjacji ws. postulatów różnych branż. „Dialog albo walka”

– Zwracamy się do pani premier o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji w obszarach postulatów, które przedstawiliśmy półtora roku temu – powiedział...

zobacz więcej

We wtorek związkowcy przedstawili tematy, o których chcą rozmawiać z rządem. – Zwracamy się do pani premier o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji w obszarach postulatów, które przedstawiliśmy półtora roku temu – powiedział Piotr Duda. Chodzi przede wszystkim o wiek emerytalny, emerytury pomostowe czy umowy śmieciowe – mówił szef „Solidarności”. Jak zapowiedzieli związkowcy, rząd ma czas do 31 stycznia. Spotkanie ministra pracy ze związkowcami zostało wyznaczone na 26 stycznia.

Do twardych żądań związków, w obliczu zakończonego porozumieniem niedawnego konfliktu na linii rząd górnicy, odniósł się szef klubu parlamentarnego PO. – Myślę, że część związkowców z central związkowych, a myślę tu głównie o „Solidarności”, chyba nie była zadowolona z tego, że tak szybko potrafili przedstawiciele rządu doprowadzić do porozumienia z załogami kopalń, toteż eskalują politycznie dalej konflikt. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie – stwierdził Rafał Grupiński. W ocenie posła PO, takie zachowanie jest próbą „podbijania pozycji związku zawodowego »Solidarność«”. – Z drugiej strony tłem jest rok wyborczy – podkreślił.

teraz odtwarzane
„Zachowanie Dudy jest próbą podbijania pozycji związku zawodowego »Solidarność«”

Kidawa-Błońska o Dudzie: w jego słowach jest dużo demagogii. „Tak można zniszczyć wszystko”

– Tu jest więcej polityki, niż myślenia o sytuacji kopalni – komentowała zachowanie szefa „Solidarności” Piotra Dudy podczas negocjacji rządu z...

zobacz więcej

Piotrowi Dudzie nie bardzo podoba się imię Andrzej

Grupiński stwierdził, że według niego, „Piotr Duda jest takim człowiekiem, który ciągle szuka konfliktów. – Mam nadzieję, że to jest tylko retoryka, a nie faktyczny zamiar – powiedział. Przy okazji odniósł się do informacji pojawiających się w ostatnich dniach w mediach na temat szefa „Solidarności”. Według poniedziałkowej „Gazety Wyborczej” Piotr Duda miałby podsycać konflikt związków z rządem i prowadzić jednocześnie negocjacje z PiS-em po to, by zapewnić sobie miejsce na listach do parlamentu. Inne źródła mówiły, że Duda chce wystawić do Sejmu listę „Solidarności”.

– Jest taka plotka, że Piotrowi Dudzie nie bardzo podoba się imię Andrzej przed pewnym bardzo podobnym nazwiskiem i chciałby wystąpić w tej roli (kandydat na prezydenta – red.) jako ten właściwy, poparty przez PiS i związki zawodowe. Być może stąd jego aktywność – zauważył gość TVP Info.

Szef klubu PO nie widzi jednak dużych szans przed przewodniczącym NSZZ „Solidarność”. – Myślę jednak, że nie ma w tej chwili takich obszarów konfliktu, jeśli spojrzeć na mapę społeczną w Polsce, na których mógłby się oprzeć w tej chwili Piotr Duda – zauważył Grupiński.

źródło:
Zobacz więcej