RAPORT

Kampania 2020

Kot bohater z Rosji uratował porzucone dziecko. Ogrzewał malucha własnym ciałem

Kot, który mieszka na klatce schodowej w jednym z bloków rosyjskiego Obnińska, właśnie zyskał międzynarodową sławę. Powód? Zwierzę pomogło uratować życie porzuconego dziecka.

Koci bohater uratował dziecko przed groźnym psem

Niecodzienna i szalenie groźna sytuacja przydarzyła się 4-letniemu chłopcu z Kalifornii. Dziecko zostało zaatakowane przez agresywnego psa...

zobacz więcej

– Usłyszałam hałas i pomyślałam, że jeden kot bije się z drugim. Pobiegłam, by zobaczyć, co się dzieje i pomóc kotce – relacjonowała Nadieżda Makhovikova, mieszkanka bloku w miejscowości Obnińsk, w którym rezyduje też bohaterski kot Masza. – Kiedy zeszłam na dół, zobaczyłam płaczące dziecko – wyjaśniła kobieta.

Jak wynika z zeznań mieszkańców budynku, kot trzymał dziecko w cieple przez kilka godzin. Ten czas spędził z nim w kartonowym pudełku, w którym niemowlę zostało pozostawione.

Sanitariuszka Vera Ivanina, która przybyła na miejsce, kiedy odnaleziono dziecko, powiedziała, że kot cały czas troszczył się o niemowlę. – Był bardzo zainteresowany tym, gdzie zabieramy dziecko i pobiegł za nami. To bardzo racjonalna istota – stwierdziła.

Personel oddziału pediatrycznego, na którym przebywa dwumiesięczne dziecko, powiadomił, że jest ono w dobrym stanie i nic nie wskazuje na to, żeby było zaniedbane lub źle traktowane, zanim zostało porzucone. – Jest bardzo spokojne, prawie nie płacze, je i śpi bardzo dobrze – powiedział. Władze wciąż poszukują rodziców malucha.

Tymczasem kot Masza otrzymał oferty nowego domu zarówno z Rosji, jak i zza granicy. Na razie jest rozpieszczany przez mieszkańców „swojego” bloku, którzy co dzień dokarmiają go ulubionymi smakołykami.


Osmolony kot „Ocalałym zwierzęciem roku”

źródło:
Zobacz więcej