RAPORT

Pogarda

Francuska policja aresztowała pięciu Czeczenów. Zgromadzili dużą ilość materiałów wybuchowych

Francuska policja aresztowała pięć osób (fot. Wikimedia Commons)
Francuska policja aresztowała pięć osób (fot. Wikimedia Commons)

Najnowsze

Popularne

Pięć osób zatrzymała policja francuska na południu Francji podejrzewając ich o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Są to Rosjanie pochodzenia czeczeńskiego. Policja dokonała aresztowań w Beziers oraz w miejscowości w pobliżu Montpellier – wynika z informacji prokuratury.

Płoną kościoły i francuskie flagi. Świat islamu protestuje przeciwko „Charlie Hebdo”

Tysiące muzułmanów na całym świecie protestuje przeciwko działalności satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo”. W zamachu terrorystycznym na jego...

zobacz więcej

Rosjan osadzono w areszcie – poinformował „Midi Libre”, duży dziennik wychodzący na południu Francji. Znaleziono znaczne ilości ładunków wybuchowych, które zatrzymani przetrzymywali w skrytce mieszczącej się w pobliżu stadionu pierwszoligowego klubu piłkarskiego Montpellier HSC.

Z kolei inna z lokalnych gazet informuje, że aresztowania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku zlikwidowały siatkę przygotowującą zamachy w Lyonie. Potwierdza to słowa władz, że Francja bezustannie znajduje się na celowniku terrorystów.

Grozny stolicą ruchu wrogów „Charlie Hebdo”

Atmosferę podgrzało wydanie w siedmiu milionach egzemplarzy tygodnika „Charlie Hebdo”, w którym ponownie pojawiły się karykatury proroka Mahometa, wywołując oburzenie muzułmanów na całym świecie. Ze względu na masowe protesty w Czeczenii francuska prasa stwierdza, iż Grozny stał się stolicą ruchu wrogów „Charlie Hebdo”.

7 stycznia w zamachu na redakcję tygodnika bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli tego dnia podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Styczniowe zamachy w Paryżu były najtragiczniejszymi w skutkach atakami we Francji od kilkudziesięciu lat i wstrząsnęły opinią publiczną w Europie i na świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej