RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Krzyżowanie, ukamienowanie i zrzucanie gejów z wieży. Okrutne zbrodnie Państwa Islamskiego

Zdjęcia w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pod koniec zeszłego tygodnia (fot. twitter.com/Dylan)
Zdjęcia w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pod koniec zeszłego tygodnia (fot. twitter.com/Dylan)

Zrzucenie z wieży mężczyzn podejrzanych o homoseksualizm, krzyżowanie i ukamienowanie cudzołożnic – bojownicy z Państwa Islamskiego wprowadzają na podbitych terenach „średniowieczne” porządki, a filmy z przeprowadzonych egzekucji publikują w sieci – informuje brytyjski „Independent”.

Państwo Islamskie grozi ścięciem dwóch Japończyków. Żądają 200 milionów okupu

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) grożą zabiciem dwóch japońskich zakładników, jeżeli w ciągu 72 godzin nie otrzymają okupu w wysokości 200 mln...

zobacz więcej

Zdjęcia w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pod koniec zeszłego tygodnia. Niektóre z nich są wyjątkowo drastyczne.

Geje zrzucani z wieży

W sieci można znaleźć m.in. kilka zdjęć z egzekucji pary gejów. Na pierwszym z nich, mężczyzna z zawiązanymi oczami, stoi na szczycie wysokiej wieży. Na kolejnym widać już, jak spada w dół. Na dole egzekucję obserwuje spora grupa gapiów. Na ostatnim zdjęciu widać zwłoki obu mężczyzn, które leżą na ziemi u podstawy wieży.Kamienowani cudzołożnic i krzyżowanie złodziei

To nie jedyne zdjęcia barbarzyńskich egzekucji, które trafiły w ostatnim czasie do sieci. Wyjątkowo bestialsko potraktowano oskarżonych o kradzież mężczyzn. Podejrzanych najpierw przywiązano do metalowych krzyżów, potem odczytano wyrok i strzelono im w tył głowy.

Państwo Islamskie „pochwaliło” się też inną egzekucją i zamieściło zdjęcie z ukamienowania kobiety oskarżonej o cudzołóstwo. Scenariusz wyglądał podobnie. Najpierw publicznie odczytano jej przewinienia, a następnie obrzucono ją kamieniami. Zwłoki dziewczyny przykryto kawałkiem materiału.

To nie wszystkie egzekucje zbrodniarzy z Państwa Islamskiego – donosi „Independent”. Dżihadyści w odwecie za ofiary we własnych szeregach, przeprowadzili też co najmniej 17 ukrzyżowań młodych mężczyzn.

USA nie doceniły Państwa Islamskiego. Syria „strefą zero dla dżihadystów z całego świata”

– Obdarzyliśmy zbyt dużym zaufaniem gotowość irackiego wojska do walki z organizacjami terrorystycznymi – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych...

zobacz więcej

Państwo Islamskie rośnie w siłę

Od czasu wybuchu wojny domowej w Syrii i wycofywania się zachodnich wojsk z Iraku, organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zaczęła przejmować znaczne obszary w tych państwach. Czerpiąc zyski z nielegalnego handlu ropą naftową działa wyjątkowo skutecznie. Spowodowała, że wyhamowały bombardowania ze strony koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych. Na lądzie odpór dżihadystom dają jednak w zasadzie tylko słabe irackie wojsko oraz bojownicy kurdyjscy.

Państwo Islamskie zajęło dotychczas jedną trzecią obszaru Iraku i jedną trzecią Syrii. Na tych terenach mieszka od 10 do 12 mln ludzi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej