Dzik w prezencie dla premier Kopacz. Obrońcy praw zwierząt zawiadamiają prokuraturę

Według obrońców praw zwierząt dzik przeżywał „wielki stres”. (fot. PAP/Jakub Kamiński)

„Zwierzę przeżywało wielki stres, klatka uniemożliwiała mu jakikolwiek swobodny ruch!”. Inspektorzy Animal Rescue Poland poinformowali platformę Twoje Info, że w czwartek złożyli doniesienie o popełnienie przestępstwa i maltretowanie zwierząt. Wniosek dotyczy małego dzika zamkniętego w klatce, przyniesionego przez rolników z Podlasia przed siedzibę Sejmu.

Dzika świnia na Wiejskiej – rolnicy z prezentem dla premier Kopacz

W polskim Sejmie pojawił się dzik – to nie żart. Z dzikiem właśnie przyszli do Sejmu podlascy rolnicy – to ich prezent dla premier Ewy Kopacz....

zobacz więcej

Przed Sejmem o prawa górników jak i rolników upominała się w czwartek grupa działaczy rolniczych związków zawodowych z Podlasia. Nie pojawili się tam sami, towarzyszył im mały dzik. Zwierzę miało być prezentem podlaskich rolników dla premier Ewy Kopacz. Protestujący twierdzili, że właśnie te zwierzęta niszczą im uprawy.

Dzik Donald


Związkowcy podeszli pod główne wejście do Sejmu, zostawiając tam dzika o imieniu Donald, twierdząc, że zwierzę jest państwowe, ponieważ pochodzi z państwowego lasu i może tam zostać. Sytuacja wywołała oburzenie wśród obrońców praw zwierząt.

– Złożyliśmy dziś około godziny 14 wniosek do Komendy Rejonowej Policji w Warszawie o naruszeniu prawa.  Czekamy na decyzję prokuratury, czy zostanie wszczęte postępowanie. Policja musi przesłuchać w tej sprawie świadków. Zwierzę zostało bardzo źle potraktowane, uniemożliwiono mu swobodny ruch, narażono na wielki stres – powiedział nam Dawid Fabiański z Fundacji Animal Rescue Poland.

Zwierzę wywiezione z centrum miasta

–Chcemy także, aby zabezpieczono nagrania z okolic Sejmu i pobliskich budynków, w tej sprawie także złożyliśmy odpowiednie wnioski – dodał Fabiański.

Zwierzę zostało bezpiecznie zabrane z centrum miasta i przeniesione do ośrodka Lasów Miejskich.

– Straż Marszałkowska opiekowała się zwierzęciem  do momentu przyjazdy Łowczego Lasów Miejskich, w tym momencie dzik  przebywa w specjalistycznej placówce zajmującej się opieką nad zwierzętami – powiedziała Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Fundacja Animal Rescue Poland chce być oskarżycielem posiłkowym

W informacji wysłanej do Twojego Info,  Fundacja Animal Rescue Poland zaznacza, że w sprawie porzuconego zwierzęcia będą oni wykonywać prawa pokrzywdzonego oraz oskarżyciela posiłkowego.banner

Zobacz więcej