RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: Komorowski prezydentem w I turze. Ogórek na podium, wyprzedza Korwin-Mikkego

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory prezydencie odbyły się w styczniu, największym poparciem cieszyłby się Bronisław Komorowski – chęć oddania na niego głosu zadeklarowało aż 56 proc. ankietowanych. Obecny prezydent wygrałby więc w pierwszej turze. Na drugim miejscu uplasował się kandydat PiS Andrzej Duda, który otrzymałby 19 proc. głosów. Pierwszą trójkę zamyka kandydatka SLD Magdalena Ogórek z 6-procentowym poparciem – wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Wiadomości” TVP1 przez TNS Polska.

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: Komorowski deklasuje innych kandydatów w walce o fotel prezydencki

Bronisław Komorowski miałby szansę na wygranie wyścigu o fotel prezydencki już w pierwszej turze przyszłych wyborów prezydenckich. Tak wynika z...

zobacz więcej

Poza podium, które – według najnowszego sondażu –zajmują obecny prezydent, Andrzej Duda i Magdalena Ogórek, na czwartym miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 4-procentowym poparciem. Tuż za nim jest Janusz Palikot z wynikiem 2 proc. Listę kandydatów zamyka Adam Jarubas - uzyskał wynik 1 proc. poparcia. Również 1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że swój głos oddałoby „na kogoś innego”. 11 proc. respondentów wybrało opcję „trudno powiedzieć”.

PSL powinno wystawić kandydata czy poprzeć Komorowskiego?

W badaniu zadano również pytanie o decyzję, którą powinni podjąć ludowcy przed wyborami prezydenckimi. Większość pytanych – aż 43 proc. – stwierdziła, że PSL powinno poprzeć Bronisława Komorowskiego. 30 proc. respondentów popiera wystawienie swojego kandydata przez partię Janusza Piechocińskiego. 27 proc. wybrało odpowiedź „nie wiem”.

teraz odtwarzane
PSL powinno wystawić kandydata czy poprzeć Komorowskiego?

Ilu z nas pójdzie na majowe wybory?

53 proc. respondentów zdecydowanie zadeklarowało swój udział w majowych wyborach prezydenckich. 31 proc. raczej weźmie w nich udział.

6 proc. badanych raczej nie uda się do urn. 8 proc. ankietowanych zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 2 proc. nie wie jeszcze jaką podejmie decyzję.

Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek TNS Polska w dniach 12-13 stycznia 2015 r. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków. Metodą badania był wywiad telefoniczny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej