Polski producent świec kupił fabrykę w USA. Zainwestuje tam miliony dolarów

Właściciel Korony: pracowników szkoliliśmy w naszej fabryce w Wieluniu, a teraz polscy pracownicy nadzorują kolegów w zakładzie w stanie Virginia (fot. pixabay.com)

Polska spółka Korona, największy w Europie producent świec i dostawca marek własnych, tzw. private label, m.in. dla firm IKEA czy Wall-Mart, dwa lata temu zdecydowała się otworzyć fabrykę w USA. Producent świec z Wielunia (woj. łódzkie) w latach 2013-20 zainwestuje w USA 21 mln USD - donosi „Puls Biznesu”.

„Financial Times” docenił polską Pesę!

Pojazdy Szynowe Pesa SA dostały nominację do dorocznej nagrody ekonomicznej „Financial Timesa” w kategorii Przedsiębiorczość. Holding z Bydgoszczy...

zobacz więcej

Korona w marcu 2014 r. przejęła zamkniętą w 2008 r. fabrykę części motoryzacyjnych w USA, a osiem miesięcy później, po kompletnej przebudowie, wyjechała stamtąd pierwsza ciężarówka świec samochodowych.

– Jak nam się udało? Na miejscu działał profesjonalny zespół, który wysłaliśmy z Polski. Pracowników szkoliliśmy w naszej fabryce w Wieluniu, a teraz polscy pracownicy nadzorują kolegów w zakładzie w stanie Virginia – opowiada Krzysztof Jabłoński, prezes spółki, która zmieniła właśnie nazwę na Korona Candles.

Pracowników szkoliliśmy w naszej fabryce w Wieluniu, a teraz polscy pracownicy nadzorują kolegów w zakładzie w stanie Virginia

Zakład, który w roku finansowym 2014/15 będzie miał około 90 pracowników, dwa lata później osiągnie docelowy poziom zatrudnienia - 171 osób. Obroty mają urosnąć z 11 mln USD do 70 mln USD w roku 2017/18.

Inwestycje zagraniczne nie hamują rozwoju polskiej fabryki

Korona nie zapomina o polskiej fabryce. – W ostatnich trzech latach zainwestowaliśmy w Wieluniu ponad 50 mln zł. Chcemy rozbudować zakład, mamy tu ponad 7 ha niewykorzystanej powierzchni – mówi Krzysztof Jabłoński.

źródło:

Zobacz więcej