RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Francja: „Teraz wasza kolej”; groźby pod adresem tygodnika satyrycznego „Le Canard Enchaine”

„Teraz wasza kolej” – napisano w mailu, który nadszedł do „Le Canard Enchaine” po zamachu na na redakcję „Charlie Hebdo” (fot. wikipedia.org)
„Teraz wasza kolej” – napisano w mailu, który nadszedł do „Le Canard Enchaine” po zamachu na na redakcję „Charlie Hebdo” (fot. wikipedia.org)

Największy, wychodzący od prawie stu lat francuski tygodnik satyryczny „Le Canard Enchaine” otrzymał groźby pod swym adresem dzień po zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”. Od tego czasu wzmocniono ochronę tygodnika i wszczęto śledztwo.

„Charlie Hebdo” nie odpuszcza. Mahomet płacze i mówi: jestem Charlie

Numer już gotowy, a okładka trafiła do sieci. Tygodnik „Charlie Hebdo” 14 stycznia znajdzie się w kioskach w nakładzie aż 3 mln egzemplarzy. To...

zobacz więcej

„Teraz wasza kolej” – napisano w mailu, który nadszedł do „Le Canard Enchaine” w czwartek, 8 stycznia, dzień po ataku na redakcję tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”, w którym zginęło 12 osób, w tym 8 pracowników redakcji.

Napisano też, że dziennikarze zostaną zabici siekierami – podaje „Le Canard Enchaine” w wydaniu, które ukazało się w środę.

Z zimną krwią zabili 12 osób. Służby zidentyfikowały napastników z „Charlie Hebdo” [RELACJA]

Strzelanina w redakcji satyrycznego pisma „Charlie Hebdo” w Paryżu. Policja i prokuratura potwierdziła, że jest co najmniej 11 zabitych, w tym...

zobacz więcej

W tym wydaniu tygodnika, którego motto brzmi: „Wolność prasy zużywa się tylko wtedy, gdy się z niej nie korzysta”, na pierwszej stronie umieszczono przesłanie Cabu - Jeana Cabuta, jednego z rysowników „Charlie Hebdo”, zabitego w minioną środę: „Chłopaki, nie pozwólcie się zniszczyć”.


Świat po zamachu w Paryżu: „Podli tchórze”, „To odrażająca zbrodnia”
W atakach terrorystycznych, których sprawcy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych, zginęło w Paryżu 17 osób. W minioną środę w zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej