RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Zabito go jak psa”. Policjant zginął od strzału w głowę. Według mediów był muzułmaninem

Brutalne nagranie z zamachu w Paryżu. Terroryści zabili policjanta na ulicy (fot. Reuters/Twitter.com)
Brutalne nagranie z zamachu w Paryżu. Terroryści zabili policjanta na ulicy (fot. Reuters/Twitter.com)

W środowym ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego „Charlie Hebdo” w Paryżu zginęło 12 osób, w tym policjant, którego terroryści najpierw postrzelili na ulicy, a później dobili strzałem w głowę. Wg mediów to 42-letni Ahmed Merabet. Pojawiły się też spekulacje, że był muzułmaninem.

Wielka mobilizacja. Podejrzanych szuka blisko 90 tys. policjantów

zobacz więcej

Do tej pory nie wiadomo, czy nagrany przez naocznego świadka film przedstawia śmierć właśnie Ahmeda Marabeta. Rocco Contento, przedstawiciel francuskiej policji powiedział, że Marabet „pozostawił żonę” oraz, że „wszyscy są bardzo zszokowani”.

Merabet był policjantem od ośmiu lat. Pracował na komisariacie w XI dzielnicy Paryża. Zginął od kuli tuż pod siedzibą tygodnika - był wówczas na patrolu wraz z kolegą. Policjant upadł, ale nie stracił przytomności - zabito go dopiero strzałem w głowę. - Zabito go jak psa - ocenił jeden z jego kolegów z policji.

Według mediów, Merabet pochodził z okolic Paryża i był muzułmaninem.

W środę 12 osób, w tym ośmiu dziennikarzy, zostało zabitych w ataku terrorystycznym na redakcję paryskiego tygodnika „Charlie Hebdo”. Napastnicy ranili 11 osób. W szturmie sił bezpieczeństwa w Dammartin-en-Goele zabici zostali w piątek sprawcy zamachu w „Charlie Hebdo" – bracia Said i Cherif Kouachi. W Paryżu zabito mężczyznę, który wziął zakładników w sklepie koszernym, ale co najmniej czworo zakładników zginęło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej