Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Nazistowskie superkrowy” znikną z brytyjskich pastwisk? Są zbyt agresywne

Za powstanie „superkrowy” odpowiadali bracia Heck (fot. wikipedia)

Mają długie rogi i piękne umaszczenie. I to tyle z plusów. Brytyjski hodowca, Derek Gow jest zmuszony do zmniejszenia rozmiaru swojego eksperymentalnego stada, bo nie umie nad nim zapanować. Ten rzadki gatunek bydła stworzyli uczeni z nazistowskich Niemiec, którzy próbowali ożywić wymarłego przed wiekami tura.

Naziści na amerykańskiej emeryturze. Wykorzystywali lukę w prawie i zarabiali miliony

Miliony dolarów płynęły z amerykańskiej kasy do kieszeni nazistowskich zbrodniarzy – donosi agencja Associated Press, która przedstawiła wyniki...

zobacz więcej

„Nazistowskie superkrowy”, jak ochrzciły je brytyjskie media, sprowadzono do Anglii w 2009 r. Na początku wszystko szło dobrze. Niestety, bydło okazało się zbyt agresywne i wyjątkowo niewdzięczne w hodowli.

„One próbowały zabić każdego”

– Ich hodowla była mało zabawna. One próbowały zabić każdego. Pracowałem już z różnymi zwierzętami: od bizonów do jeleni, ale nigdy się z czymś takim nie spotkałem – mówił Gow.

Problem sprawiały najprostsze czynności.

– Aby wsadzić je do przyczepy korzystaliśmy z pomocy młodych, wysportowanych chłopaków. Stali na rampie i czekali, aż zwierzę zacznie szarżować, wtedy szybko uskakiwali na bok – dodał.

Eksperymentalne stado na pewno będzie zmniejszone. Nie wykluczone też, że wszystkie osobniki pójdą pod nóż.

Wpadka sieci odzieżowej. Nazistowska błyskawica na damskiej bluzce

Hiszpańska firma odzieżowa spotkała się z ostrą krytyką po umieszczeniu na jednym z modeli damskiej bluzki litery przypominającej błyskawice z...

zobacz więcej

Jak tworzono nazistowską krowę?

Za powstanie „superkrowy” odpowiadali bracia Lutz i Heinz Heck. Pierwszy szefował ogrodowi zoologicznemu w Berlinie, drugi był dyrektorem zoo w Monachium.

Nad odtworzeniem tura pracowali od 1931 r. Starali się przy tym krzyżować te gatunki bydła, które miały cech typowe dla tura: siłę, sprawność, zadziorność. Bydło Hecka ma dzięki temu wiele z tzw. Torros Bravos – czyli byków występujących w corridzie.

Efekt był bliski ideału.

Bydło Hecka było może nieco niższe niż tury, ale równie silne i muskularne. – Jakby były wzięte żywcem z rysunków naskalnych w Lascaux – mówił przed kilkoma laty Derek Gow.

Tury miały służyć nazistowskiej propagandzie i być częścią kreowanego przez berlińskich ideologów kultu siły i witalności.

źródło:
Zobacz więcej