Elektroniczne pióro następnym gadżetem Apple? Wniosek patentowy już przyjęty

Apple dostało już patent na elektroniczne piórko (fot. US PTO)

Pióro automatycznie przekształcające odręczne notatki w formę elektroniczną może być następnym urządzeniem zaprezentowanym przez Apple. Twórcy iPhone'a i iPada zarejestrowali projekt takiego urządzenia w amerykańskim urzędzie patentowym.

Amerykańskie wojsko ma nowego szpiega. Wygląda jak tuńczyk i jest sterowany dżojstikiem

Amerykańska marynarka skonstruowała nowego podwodnego drona. Urządzenie wygląda zupełnie jak tuńczyk i imituje ruchy tej ryby.

zobacz więcej

Według szkiców urządzenie będzie wyglądało jak pióro. Podobne rysiki są znane m.in. użytkownikom tabletów do obsługi programów graficznych. Podobne ma być także zastosowanie – urządzenie ma pozwalać na sterowanie innymi sprzętami, będzie potrafiło także przekształcać odręczne notatki i rysunki na wersję cyfrową. Co ważne, pióro ma działać niezależnie od powierzchni, na której jest używane.

Informacje na temat nowego sprzętu są bardziej niż skąpe i opierają się jedynie na danych z patentu. Pióro ma być więc wyposażone we własną pamięć, akcelerometr oraz elektronikę służącą do łączenia z innymi urządzeniami. Prawdopodobnie będzie także umożliwiać posługiwanie się nim jak zwykłym długopisem – według patentu w „iPiórku” znajdzie się pojemnik na tusz albo inny barwnik.

Specjaliści od elektroniki podkreślają, że Apple nie wymyślił nic nowego – podobne urządzenia już istnieją na rynku, choć nie cieszą się większą popularnością. W dodatku wymagają specjalnej powierzchni do prawidłowego działania.

źródło:
Zobacz więcej