RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Elektroniczne pióro następnym gadżetem Apple? Wniosek patentowy już przyjęty

Apple dostało już patent na elektroniczne piórko (fot. US PTO)
Apple dostało już patent na elektroniczne piórko (fot. US PTO)

Pióro automatycznie przekształcające odręczne notatki w formę elektroniczną może być następnym urządzeniem zaprezentowanym przez Apple. Twórcy iPhone'a i iPada zarejestrowali projekt takiego urządzenia w amerykańskim urzędzie patentowym.

Amerykańskie wojsko ma nowego szpiega. Wygląda jak tuńczyk i jest sterowany dżojstikiem

Amerykańska marynarka skonstruowała nowego podwodnego drona. Urządzenie wygląda zupełnie jak tuńczyk i imituje ruchy tej ryby.

zobacz więcej

Według szkiców urządzenie będzie wyglądało jak pióro. Podobne rysiki są znane m.in. użytkownikom tabletów do obsługi programów graficznych. Podobne ma być także zastosowanie – urządzenie ma pozwalać na sterowanie innymi sprzętami, będzie potrafiło także przekształcać odręczne notatki i rysunki na wersję cyfrową. Co ważne, pióro ma działać niezależnie od powierzchni, na której jest używane.

Informacje na temat nowego sprzętu są bardziej niż skąpe i opierają się jedynie na danych z patentu. Pióro ma być więc wyposażone we własną pamięć, akcelerometr oraz elektronikę służącą do łączenia z innymi urządzeniami. Prawdopodobnie będzie także umożliwiać posługiwanie się nim jak zwykłym długopisem – według patentu w „iPiórku” znajdzie się pojemnik na tusz albo inny barwnik.

Specjaliści od elektroniki podkreślają, że Apple nie wymyślił nic nowego – podobne urządzenia już istnieją na rynku, choć nie cieszą się większą popularnością. W dodatku wymagają specjalnej powierzchni do prawidłowego działania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej