Szwecja: psy znajdą na lotnisku schronienie przed fajerwerkami

Zwierzęta będą mogły przywitać Nowy Rok w hotelu na lotnisku (fot. wikipedia.org/flickr.com/ Brooke)

Psy, koty oraz inne zwierzęta domowe znajdą schronienie przed fajerwerkami w porcie lotniczym Arlanda pod Sztokholmem. Spokojnego sylwestra dla czworonogów i ich właścicieli organizują przy lotnisku dwa hotele.

Suszarka, herbata i..., czyli co gwiazdy Sylwestra z Dwójką muszą mieć w garderobie

– Uwielbiam się suszyć, więc suszarka jest tym, co w mojej garderobie musi się znaleźć – mówi piosenkarka Margaret, która w tym roku pożegna stary...

zobacz więcej

Ze względów bezpieczeństwa odpalanie rac w okolicach terminali jest zabronione, a budynki położone przy płycie lotniska mają dźwiękoszczelne ściany i okna.

360 psów i dwa koty

– U nas zwierzęta oraz ich opiekunowie mogą przywitać Nowy Rok w bardzo spokojnej atmosferze – zapewnia dyrektor czterogwiazdkowego Clarion Hotel Arlanda, Jessica Norgren. W hotelu tegorocznego sylwestra spędzi 360 psów i dwa koty. Zainteresowanie jest jednak większe. – Od dwóch miesięcy nie ma już wolnych miejsc, pozostaje jedynie lista rezerwowa – podkreśla Norgren.

Rok temu w hotelu gościła papuga

W 2013 roku, gdy hotel ten po raz pierwszy na próbę zorganizował sylwestra dla zwierząt, wzięło w nim udział 156 psów, dwa koty i jedna papuga. Pomysł podpowiedział personelowi jeden z gości, który rok wcześniej ze swoim psem spędził w tym miejscu noc z 31 grudnia na 1 stycznia.

W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku podobny nocleg zaoferował także inny przylotniskowy hotel, Ibis Styles Arlanda. Zwierzęta mogą liczyć na dodatkowe atrakcje np. luksusowe posiłki. Właściciele zwierząt zapłacą za pobyt jak za zwykły nocleg.

Po wizycie czworonogów pokoje zostaną poddane gruntownemu sprzątaniu i dezynfekcji.

źródło:

Zobacz więcej