„Wywiad ze Słońcem Narodu” bije rekordy w sieci. 2 miliony odsłon w cztery dni

Film zrobił furorę w sieci (fot. youtube/SonyPictures)

Ponad 2 miliony razy był zakupiony lub wypożyczony film „The Interview” („Wywiad ze Słońcem Narodu”) w ciągu zaledwie czterech dni, które minęły od udostępnienia go w Internecie. Wcześniej sieć kin zrezygnowała z wyświetlania tego kontrowersyjnego filmu. Obraz już przyniósł 15 mln dolarów zysku – poinformowała wytwórnia Sony Pictures.

Odwołali premierę przez ataki hakerskie, teraz publikują film w internecie. „The Interview” do obejrzenia w sieci

Amerykański film „The Interview” będzie dostępny w internecie. Wytwórnia Sony Pictures poinformowała, że film, opowiadający o fikcyjnym zamachu na...

zobacz więcej

W opublikowanym oświadczeniu Sony Pictures stwierdziła, że w ten sposób komedia o próbie zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una, która rozwścieczyła władze w Pjongjangu, stała się najpopularniejszym filmem, jaki wytwórnia kiedykolwiek umieściła w internecie.

Dodatkowe dochody?

Sony może też liczyć na dodatkowe dochody od koncernu Apple, który zgodził się udostępnić film w swojej aplikacji internetowej iTunes.

Według firmy Rentrak badającej rynek mediów, film przyniósł również 2,8 mln dol. ze sprzedaży biletów w 300 niezależnych kinach, które zdecydowały się na jego pokazy.

Rezygnacja kin

Wielkie ogólnokrajowe sieci kin zrezygnowały z wyświetlania filmu po groźbach zamachów i innych aktów przemocy ze strony hakerów działających – jak się powszechnie przypuszcza – na zlecenie władz Korei Północnej.


Sceny seksu z Kim Dzong Unem? „Król amerykańskiego porno” nakręci parodię „The Interview”

źródło:

Zobacz więcej