RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Umieścili żłóbek w lodówce. „To symbol zimnych uczuć i materializmu”

Maryja i Józef w tradycyjnej stajence, ale bez dzieciątka, bo figurkę Jezusa zamknięto w lodówce – taką nietypową szopkę można oglądać w jednym z bydgoskich kościołów. Jak wyjaśniają twórcy szopki, żłóbek w lodówce to symbol zimnych uczuć i materializmu.

Hit tegorocznych świąt – wstaw się do szopki. „To wspaniały pomysł na prezent”

W znanych pracowniach szopkarskich w Neapolu można przed świętami kupić nie tylko figurki popularnych osobistości, ale również zamówić podobiznę...

zobacz więcej

– Dom to wspólnota kochających serc. Stąd ta symboliczna figurka Jezusa znajduje się nie w szopce, a w lodówce – żeby pokazać, na ile nasze serca pałają miłością, a na ile są chłodne – tłumaczy ks. Edward Wasilewski z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Bydgoszczy.

Twórcy szopki chcą w ten sposób pokazać, że w życiu nie liczy się tylko pieniądz, wykonywany zawód, czy warunki mieszkaniowe, ale przede wszystkim to, jakim jest się człowiekiem. Bo – jak mówią – bez miłości i ciepła nie można stworzyć szczęśliwej rodziny.

Nietypowa stajenka zachęca wiernych do refleksji, ma też przestrzegać przed skutkami materialistycznego podejścia do życia.


Urbi et Orbi w Watykanie. Papież: Boże Narodzenie na świecie pełne łez

źródło:
Zobacz więcej