RAPORT

Kampania 2020

„Bestialstwo i akt okrucieństwa”. Związek Łowiecki przekaże sprawę myśliwych znęcających się nad jeleniem prokuraturze

Polski Związek Łowiecki, który wszczął już postępowanie dyscyplinarne wobec myśliwych, znęcających się nad jeleniem, zamierza też w tej sprawie zawiadomić prokuraturę. O barbarzyńskim zachowaniu myśliwych, zrobiło się głośno, kiedy ci wrzucili do sieci nagranie z polowania z okolic Kalisza Pomorskiego.

Na bulwersującym nagraniu z polowania koło Kalisza Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie), widać, jak grupa mężczyzn najpierw strzela do jelenia, kopie zwierzę i bawi się jego porożem, a ostatecznie rozcina jeszcze żyjącemu zwierzęciu pysk i zdejmuje z niego skórę. 4-minutowy brutalny film zbulwersował społeczność internetową.

Konający jeleń, a wokół zabawa w najlepsze. „Trzeba być bestią, a nie człowiekiem”

Psy, nagonka, bigos i panowie lasu z nabitymi strzelbami. Na ziemi – w błocie – konający jeleń, a wokół - zabawa w najlepsze. Tak wyglądało...

zobacz więcej

„Znęcanie ze szczególnym okrucieństwem

Sprawa poruszyła również inspektorów Opieki nad Zwierzętami.

– Jest to znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mam nadzieję, że tym razem prokurator i sąd staną na wysokości zadania i tych mężczyzn spotka kara adekwatna do czynu, który popełnili – powiedziała na antenie TVP Info Bogumiła Tiece z TOZ.

– Dla nas myśliwi nie są usprawiedliwieni, jest to grupa osób, która zabiera zwierzakom życie. Tu zawiodła etyka – uważa Tiece i dodaje: – To bestialstwo i okrucieństwo, my nie rozumiemy tych ludzi.

Postępowanie dyscyplinarne i powiadomienie prokuratury

Wobec mężczyzn już zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które prowadzi okręgowy zarząd Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie. Mężczyznom grozi wydalenie z tego związku oraz zakaz uczestnictwa w polowaniach. Związek zapowiedział też, że o sprawie powiadomi prokuraturę. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Kopane, bite, rzucane o ścianę. 800 oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami
teraz odtwarzane
Myśliwi znęcali się nad jeleniem

„Zrobić z nimi tak samo!!!”

W sieci sprawa myśliwych wywołała prawdziwą burzę. Internauci oburzeni brutalnym zachowaniem mężczyzn, domagają się surowej kary.

„Głupie, prymitywne bydlactwo”, „mam nadzieję ,że zostaną surowo ukarani!!”, „to nie myśliwi, to.... brak cenzuralnych słów” – to tylko część z wpisów, które internauci umieszczają w sieci.

W komentarzach na naszym facebookowym profilu Grzegorz napisał: „Zrobić z nimi tak samo!!!”.

„Bestie, życzę Wam z całego serca takiego cierpienia, jakie Wy zadajecie braciom mniejszym. Każda istota ma prawo do godnej śmierci bez bólu i cierpienia” – pisze Sylwia.

A Kasia dodaje: „jestem wstrząśnięta bestialskim zachowaniem. Jaki ból musiał dotknąć tego zwierzęcia”.

Wielu z Was nie może uwierzyć w okrucieństwo, jakim wykazali się mężczyźni.

„Szok!!! czołg przejechał mi po sercu!!!” pisze Ewa. „Okrucieństwo i brutalność ludzi wobec zwierząt czasem nie zna granic !!! ;/ szkoda słów” dodaje Karolina, a Urszula dodaje, że „to nie myśliwi, to mordercy”.


Areszt dla podejrzanej o znęcanie się nad zwierzętami

źródło:
Zobacz więcej