RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stuhr: karpia się nie wyrzeknę

– Jestem najlepszym specjalistą od ułożenia stołu. Kompozycja dużego stołu, którego na co dzień nie mam, bo albo jadam sam, albo z żoną, to jest moja przyjemność – mówił w programie „Po przecinku” w TVP Info aktor Jerzy Stuhr, zapytany o to jak w tym roku będzie spędzał święta.

Jerzy Stuhr przyznał, że przez ostatnie lata to on z żoną był gościem w domach swoich dzieci. – W tym roku była burzliwa jesień, wypełniona podróżami i innymi rzeczami, więc powiedziałem dzieciom, że kiedy chcą niech przyjeżdżają, a my siedzimy w domu – mówił aktor. Przyznał, że choć nie potrafi gotować, jego zadaniem przed wigilijną wieczerzą jest dekoracja stołu. A na samym stole na pewno nie zabraknie ryb. – Na pewno będą śledzie, jesiotr, którego moja żona wykombinowała i karpie, bo ja się nie wyrzeknę karpia – opowiadał.

Dodał również, że co roku gdy jego dzieci były jeszcze małe, fatalnie wypadał w roli świętego Mikołaja. – Bałem się, że się zdradzę, starałem się zmieniać jak mogłem, przez tubę mówiłem, ale było to fatalnie zagrane – stwierdził. Zapytany o to, czy w jego domu przy świątecznym stole porusza się tematy polityczne, odpowiedział, że raczej egzystencjalne.

teraz odtwarzane
Stuhr: Aktorowi nie wolno się politycznie plątać

„Aktorowi nie wolno się plątać w takie rzeczy”

W programie poruszony został również wątek marszu Prawa i Sprawiedliwości zorganizowany 13 grudnia. Stuhr stwierdził, że boi się takich emocji i haseł nawołujących do agresji wobec innych. – Takie emocje mogą doprowadzić do tego, że tłum przestanie nad sobą panować – mówił. Powiedział też, że nie raz próbowano go wciągnąć w kampanie propagandowe, ale się nie dał, bo jego zdaniem artyście nie wolno się politycznie angażować. – Widziałem pana Jerzego Zelnika, nie wiedziałem, czy to jego tekst, czy ktoś mu to dał do wyrecytowania. Dla mnie to jest fałszywa sytuacja. Aktorowi nie wolno się w takie rzeczy angażować – stwierdził.


Zobacz cały program „Po przecinku”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej