Konający jeleń, a wokół zabawa w najlepsze. „Trzeba być bestią, a nie człowiekiem”

Psy, nagonka, bigos i myśliwi z nabitymi strzelbami. Na ziemi – w błocie – konający jeleń, a wokół - zabawa w najlepsze. Tak wyglądało polowanie koło Kalisza Pomorskiego. Myśliwi wrzucili do sieci film, który zszokował tysiące internautów.

To, co stało się na polowaniu koło Kalisza Pomorskiego zszokowało internautów. Film umieścili w internecie sami tak zwani myśliwi z okolic Białego Zdroju w Zachodniopomorskiem. Mężczyźni zamiast dobić ranne zwierzę, ciągnęli je za poroże, rozcinali mu pysk by odsłonić zęby. Jeleń cały czas żył.

Film zanim został wycofany z internetu, zobaczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wiele z nich powiadomiło śledczych o przestępstwie, a okręgowy zarząd Polskiego Związku Łowieckiego wszczął postępowanie dyscyplinarne.

– Złożyliśmy doniesienie do prokuratury w Białymstoku mimo, że film wydarzył się w zupełnie innej części kraju. Poruszył tysiące, setki tysięcy ludzi, w tej chwili nie tylko w Polsce. To jest bestialstwo. Chcemy żeby prokuratura zajęła się tego typu sprawami – mówił Rafał Gaweł prowadzący internetową stronę „Ludzie przeciwko Myśliwym”.– Jest to przykład nieprawdopodobnego bestialstwa. Trzeba być bestią, a nie człowiekiem, żeby w ten sposób reagować – dodała Jadwiga Osuchowa, prezes Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Myśliwym grozi do 3 lat więzienie i 100 tys. grzywny.

źródło:
Zobacz więcej