„Na miejscu premier Kopacz w partii cały czas oglądałbym się za siebie”

– Na pewno w Platformie Obywatelskiej pozycja Ewy Kopacz nie jest zbyt silna. Na miejscu premier Kopacz w partii cały czas oglądałbym się za siebie – powiedział Marcin Mastalerek w programie „Gość poranka” TVP Info. Rzecznik PiS skomentował przy okazji plotki dotyczące startu w najbliższych wyborach Adama Hofmana z list Kongresu Nowej Prawicy. – Nie sądzę, żeby Adam Hofman chciał być w prorosyjskiej partii – powiedział.

Czystki w rządzie? Kopacz przyjęła dymisje trzech wiceministrów

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego oraz wiceminister sportu i turystyki...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości skomentował ostatnie zmiany w resortach, dokonane przez premier Kopacz. W wyniku przeglądu m.in. w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju stanowiska straciło czterech z dziewięciorga dotychczasowych wiceministrów. Wszyscy byli powołani przez byłą wicepremier, szefową resortu Elżbietę Bieńkowską, z którą łączą Ewę Kopacz szorstkie stosunki.

– To, że są walki i tarcia w koalicji, to jest oczywiste. To, że są walki i tarcia również w Platformie Obywatelskiej również jest rzeczą oczywistą. Tam też toczy się pewna gra – mówił Marcin Mastalerek.

„Na miejscu premier Kopacz cały czas w partii oglądałbym się za siebie”

Na pytanie, czy krok premier był obliczony na wzmocnienie jej pozycji w partii, polityk odpowiedział: – Na pewno wewnątrz PO jej pozycja nie jest zbyt silna. Za plecami premier Kopacz jest kilku polityków. Ja na miejscu premier Kopacz cały czas w partii oglądałbym się za siebie. Dodał, że „kliku by się znalazło”, którzy chcieliby wbić jej nóż w plecy. – I myślę, że nie trzeba daleko szukać – stwierdził.

Nie można rozpatrywać, czy to jest kobieta, czy mężczyzna. (...) To jest polityczny seksizm

Rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego skomentował też fakt, że kolejne stanowiska wiceministrów po „przeglądzie Ewy Kopacz” zajęły kobiety. Według polityka PiS, „nominacje na każde stanowisko powinny odbywać się według klucza merytorycznego”. – Nie można rozpatrywać tego w kategoriach płci, to polityczny seksizm – mówił „Gość poranka”.

teraz odtwarzane
„Nie sądzę, żeby Adam Hofman chciał być w prorosyjskiej partii”

Hofman, Rogacki i Kamiński chcą zwrócić pieniądze za wyjazdy

Byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, czyli Adam Hofman, Mariusz Atonii Kamiński oraz Adam Rogacki chcą zwrócić do kancelarii Sejmu pieniądze za...

zobacz więcej

Marcin Mastalerek przyznał również, że słyszał plotki na temat negocjacji ws. miejsc na listach Kongresu Nowej Prawicy w przyszłorocznych wyborach do Sejmu polityków z tzw. trójki madryckiej. – Słyszałem, ale my dziś zajmujemy się kandydaturą ministra Andrzeja Dudy na prezydenta. Nie zajmujemy się naszymi byłymi parlamentarzystami. To są ich decyzje i ich działania – powiedział Mastgalerek w TVP Info.

„Nie sądzę, żeby Adam Hofman chciał być w prorosyjskiej partii”

Zapewnił przy tym, że taki krok wydaje mu się nierealny, bo nie sądzi „żeby Adam Hofman chciał być w prorosyjskiej partii”. – Pan Korwin-Mikke jest prorosyjski, Adam Hofman jest politykiem proeuropejskim, prozachodnim. Nie wiem, jak można to pogodzić – zastanawiał się.

Kongres Nowej Prawicy nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. (…) Mają zupełnie inny profil wyborców

Mastalerek nie zgodził się także z opinią, że partia Korwin-Mikkego wzmocniona o posłów Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego mogłaby stanowić przeciwwagę dla jego ugrupowania. – Kongres Nowej Prawicy nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. (…) Mają zupełnie inny profil wyborców – podkreślił.

Mastalerek nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest według niego przyszłość Adama Hofmana i czy on już „się skończył” jako polityk. – O tym decydują wyborcy. Polityk jest na tyle silny, ile dostanie głosów w wyborach – powiedział. Rzecznik PiS dodał, że „politycy nie powinni oceniać potencjału innych polityków”.


Obejrzyj cały program „Gość poranka” w TVP Info

źródło:
Zobacz więcej