RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Psycholog o Zuzannie M. i Kamilu N. „Oni być może chcieli być złapani”

Najnowsze

Popularne

– Łatwo było ich zatrzymać, łatwo ustalono ich sprawstwo. Można pomyśleć, że oni chcieli zostać złapani – ocenił zachowanie osiemnastolatków Kamila N. i Zuzanny M. psycholog kryminalny z SWPS, Jan Gołębiowski, który był gościem programu „Po przecinku” w TVP Info. Para nastolatków, podejrzana o zabójstwo rodziców chłopaka, przyznała się do winy.

Molestowała nieletnią, częstowała marihuaną? Kolejne zarzuty dla Zuzanny M.

O seksualne wykorzystanie małoletniej oskarżyła prokuratura Zuzannę M., która przyznała się do brutalnego zabójstwa, wraz ze swoim chłopakiem i...

zobacz więcej

Do zabójstwa małżeństwa N. doszło w nocy z piątku na sobotę w Rakowiskach (Lubelskie). Ofiarom zadano po kilkanaście ciosów nożem. Ciała zamordowanej pary znaleziono w sobotę. Policjanci zatrzymali syna zamordowanych oraz jego dziewczynę w Krakowie. Osiemnastolatkowie Kamil N. i Zuzanna M. podczas przesłuchania przyznali się do morderstwa. Mieli również powiedzieć, że dokładnie zaplanowali morderstwo. Głównym motywem zbrodni miało być niezadowolenie rodziców chłopaka z jego związku z Zuzanną M. Za zabójstwo kwalifikowane, jakie im zarzucono, grozi dożywocie.

– Z tych informacji, które do nas docierają, można wnioskować, że oboje mają takie zdolności intelektualne, że gdyby chcieli, zrobiliby to jeszcze lepiej, z zimną krwią – ocenił zeznania nastolatków Jan Gołębiowski, psycholog kryminalny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

„Dlaczego życie nie miałoby być poezją?” 18-latka podejrzana o brutalne zabójstwo pisała wiersze

Dzień po zbrodni pojechała na spotkanie z czytelnikami do Krakowa. 18-letnia Zuzanna M., podejrzana o to, że wraz ze swoim chłopakiem zamordowała...

zobacz więcej

„Podejrzani nie zacierali śladów”

Z doniesień medialnych oraz informacji, które zamieszczała na swoim profilu na Facebooku Zuzanna M. wynika, że 18-nastolatkowie sprawdzali np., jak zabić człowieka przy użyciu noża. Psycholog zwrócił jednak uwagę, że według niego podejrzani o morderstwo nie zacierali śladów. Jego zdaniem, niedopracowane wydają się być „kwestia przygotowania alibi czy ukrycia zwłok”.

– Łatwo zostali zatrzymani i łatwo ustalono ich sprawstwo. Gdyby chcieli tylko pozbyć się przeszkody w ich związku (…), mogliby do tego się jeszcze lepiej przygotować, utrudnić działania wykrywacze, skierować podejrzenia na kogoś innego, lub przynajmniej odsunąć je od siebie. Tu jest taka nutka, że oni być może chcieli być złapani – zasugerował Gołębiowski.

Mogliby utrudnić działania wykrywacze – skierować podejrzenia na kogoś innego, lub przynajmniej odsunąć je od siebie

Pomagali parze nastolatków podejrzanych o morderstwo. Zarzuty dla kolejnych dwóch osób

Kamil N. i Zuzanna M. podejrzani o to, że zamordowali rodziców Kamila N., zostali aresztowani na 3 miesiące – podał sąd. Policja zatrzymała w...

zobacz więcej

Gość programu „Po przecinku” dodał, że według niego mówienie o jednym tylko motywie w odniesieniu do tak makabrycznej zbrodni, w tym przypadku niechęci zamordowanych rodziców Kamila N. do jego dziewczyny – jest nieporozumieniem. – To jest na pewno zlepek różnych czynników – mówił. – Mamy tu dwie osoby, które na siebie oddziałują. Zakładam, że ani Zuzanna, ani Kamil osobno by krzywdy jego rodzicom nie zrobili. Oni musieli się wzajemnie inspirować – wyjaśniał.

– Wygląda na to, że zabójstwo było rzeczywiście bardzo brutalne i ekspresyjne. Kojarzy się z bardzo dużym rozładowaniem emocji – ocenił.


ZOBACZ CAŁY PROGRAM „PO PRZECINKU”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej