RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Molestowała nieletnią, częstowała marihuaną? Kolejne zarzuty dla Zuzanny M.

O seksualne wykorzystanie małoletniej oskarżyła prokuratura Zuzannę M., która przyznała się do brutalnego zabójstwa, wraz ze swoim chłopakiem i synem ofiar, małżeństwa N. w Rakowiskach (Lubelskie). Ponadto 18-latka w styczniu 2014 r. miała dać dwóm małoletnim po co najmniej 0,1 gram marihuany. Dziewczyna nie przyznała się do winy.

18-latkowie zabili rodziców. Morderstwo zaplanowali podczas oglądania filmu

18-letni Kamil N. oraz jego dziewczyna 18-letnia Zuzanna M. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila w Rakowiskach (Lubelskie). Zeznali, że...

zobacz więcej

Prokurator zarzucił Zuzannie M., że w 2013 r. dwukrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadziła dziewczynę poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego i poddania się innym czynnościom seksualnym. – Akt oskarżenia został skierowany 30 października do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Ponadto Zuzanna M. w styczniu 2014 r. miała dać dwóm małoletnim po co najmniej 0,1 gram marihuany.

18-latka nie przyznała się do winy. Złożyła wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia.

Biegli stwierdzili, że miała pełną zdolność rozpoznania znaczenia swego czynu i pokierowania swoim postępowaniem

„Dlaczego życie nie miałoby być poezją?” 18-latka podejrzana o brutalne zabójstwo pisała wiersze

Dzień po zbrodni pojechała na spotkanie z czytelnikami do Krakowa. 18-letnia Zuzanna M., podejrzana o to, że wraz ze swoim chłopakiem zamordowała...

zobacz więcej

W toku tego śledztwa Zuzanna M. była badana przez lekarzy psychiatrów. – Biegli stwierdzili, że miała pełną zdolność rozpoznania znaczenia swego czynu i pokierowania swoim postępowaniem – powiedziała Syk-Jankowska.

Za obcowanie płciowe i molestowanie seksualne osoby poniżej 15. roku życia grozi kara 12 lat więzienia.

Zuzanna M. oraz 18-letni Kamil N. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila – Jerzego i Agnieszki N. We wtorek nastolatkowie zostali aresztowani.

Brutalny mord inspirowany filmem

Do zbrodni doszło w nocy z piątku na sobotę, w domu małżonków N. w Rakowiskach, pod Białą Podlaską. Rodzicom Kamila zadano po kilkanaście ciosów nożem. Zabójcy posługiwali się trzema nożami. Zamordowany 48-letni Jerzy N. był funkcjonariuszem Straży Granicznej w stopniu pułkownika, 42-letnia Agnieszka N. – nauczycielką.

Kamil N. i Zuzanna M. – uczniowie liceów w Białej Podlaskiej – byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali ich związku. Jak mówiła Syk-Jankowska pomysł zabicia małżonków N. pojawił się w trakcie oglądania przez 18-latków filmów, przepełnionych przemocą i agresją.

Pomagali parze nastolatków podejrzanych o morderstwo. Zarzuty dla kolejnych dwóch osób

Kamil N. i Zuzanna M. podejrzani o to, że zamordowali rodziców Kamila N., zostali aresztowani na 3 miesiące – podał sąd. Policja zatrzymała w...

zobacz więcej

Pomogła para 19-latków?

Zarzuty utrudniania śledztwa w sprawie zabójstwa małżeństwa N. usłyszało dwoje 19-latków Marcin S. oraz Linda M. Według śledczych para ta, działając wspólnie i w porozumieniu, utrudniała postępowanie karne pomagając Kamilowi N. i Zuzannie M. uniknąć odpowiedzialności karnej i zacieraniu śladów przestępstwa. Bezpośrednio po zabójstwie przewieźli oni samochodem z Rakowisk do Krakowa Kamila N. oraz Zuzannę M. Zabrali ze sobą plecak, w którym były narzędzia zbrodni, rękawiczki oraz zakrwawione ubrania sprawców. Obie pary były wcześniej umówione na ten wyjazd.

Marcin S. i Linda M. nie przyznali się do zarzucanych im czynów, choć potwierdzili, że podróżowali do Krakowa z podejrzanymi o zbrodnię Kamilem N. i Zuzanną M. Wobec Marcina S. prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł, a wobec Lindy M. dozór policji.

Śledztwo w sprawie zabójstwa małżeństwa N. prowadzi oddział zamiejscowy w Białej Podlaskiej lubelskiej prokuratury okręgowej.

Za zabójstwo kwalifikowane (więcej niż jednej osoby) – jakie zrzucono Kamilowi N. i Zuzannie M. – maksymalna kara to dożywocie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej