RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pomagali parze nastolatków podejrzanych o morderstwo. Zarzuty dla kolejnych dwóch osób

18-letni Kamil N. i Zuzanna M. podejrzani o to, że zamordowali rodziców Kamila N., zostali aresztowani na 3 miesiące – podał sąd. Policja zatrzymała w sprawie kolejne dwie osoby – to 19-letni Marcin S. i Linda M., którzy podwieźli samochodem podejrzanych do domu, gdzie doszło do morderstwa. Oboje usłyszeli zarzut poplecznictwa. Prokuratura twierdzi, że mieli pomagać kolegom zacierać ślady przestępstwa.

„Dlaczego życie nie miałoby być poezją?” 18-latka podejrzana o brutalne zabójstwo pisała wiersze

Dzień po zbrodni pojechała na spotkanie z czytelnikami do Krakowa. 18-letnia Zuzanna M., podejrzana o to, że wraz ze swoim chłopakiem zamordowała...

zobacz więcej

– Prokuratura przedstawiła zarzuty dwóm kolejnym osobom. Obie usłyszały zarzut poplecznictwa – powiedziała prok. Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. To 19-latkowie z Wielkopolski: Marcin S., student inżynierii zarządzania oraz Linda M., studentka malarstwa, którzy podwieźli samochodem parę zabójców w miejsce zbrodni, a później odwieźli ich do Krakowa. Według prokuratury mieli pomóc Kamilowi N i Zuzannie M. unikać odpowiedzialności karnej i m.in. zacierać ślady przestępstwa, zabierając m.in. plecak z narzędziami zbrodni.

Prokuratura ustaliła, że młodzi ludzie poznali się przypadkowo w wakacje, podczas festiwalu. Marcin S. i Linda M. nie przyznali się do winy, ale nie kwestionowali faktu uczestnictwa w zdarzeniu, tj. we wspólnej podróży. Obojgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek miała też miejsce sekcja zwłok Jerzego i Agnieszki N.

Brutalny mord

Do zabójstwa doszło w nocy z piątku na sobotę w domu Kamila w Rakowiskach pod Białą Podlaską. Ofiarom zadano po kilkanaście ciosów nożem. Zabójcy posługiwali się trzema nożami.

Ciała zamordowanej pary znaleziono w sobotę. Policję wezwali sąsiedzi, którzy zauważyli od dłuższego czasu otwarte drzwi do domu.

Kamil N. i Zuzanna M. przyznali się do zaplanowania zbrodni

Policjanci zatrzymali syna zamordowanych oraz jego dziewczynę w Krakowie. Kamil N. i Zuzanna M. podczas przesłuchania przyznali się do morderstwa. Mieli również powiedzieć, że dokładnie zaplanowali morderstwo.

Motyw? Rodzice żądali, by ich syn przestał spotykać się z Zuzanną

Zuzanna i Kamil to uczniowie liceum. Głównym motywem zbrodni miało być niezadowolenie rodziców chłopaka z jego związku – gdy rodzice zażądali, by ich syn przestał spotykać się z Zuzanną, para obmyśliła plan morderstwa.

Za zabójstwo kwalifikowane, jakie im zarzucono, grozi dożywocie.


18-latkowie zabili rodziców. Morderstwo zaplanowali podczas oglądania filmu
teraz odtwarzane
Prokuratura: zarzuty dla kolegów sprawców

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej