RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Dlaczego życie nie miałoby być poezją?” 18-latka podejrzana o brutalne zabójstwo pisała wiersze

Dzień po zbrodni pojechała na spotkanie z czytelnikami do Krakowa. 18-letnia Zuzanna M., podejrzana o to, że wraz ze swoim chłopakiem zamordowała jego rodziców w Rakowiskach na Lubelszczyźnie, okazała się być początkującą poetką. „Kobieta cierpiąca, pragnąca, wrażliwa”, która „zrywa kajdany, które jej ciążyły” – czytamy w recenzji jej wierszy. A ona sama zastanawiała się na Facebooku: „Dlaczego życie nie miałoby być poezją?”

18-latkowie zabili rodziców. Morderstwo zaplanowali podczas oglądania filmu

18-letni Kamil N. oraz jego dziewczyna 18-letnia Zuzanna M. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila w Rakowiskach (Lubelskie). Zeznali, że...

zobacz więcej

W poniedziałek Zuzanna M. oraz jej chłopak, 18-letni Kamil N. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila w Rakowiskach (Lubelskie). Małżonkom N. zadali po kilkanaście ciosów nożem. Za brutalne morderstwo grozi im dożywocie.

Spotkanie z czytelnikami i konkurs na Facebooku

Zuzanna M. pisała pod pseudonimem Maria Goniewicz. „33” to tytuł jej pierwszego zbioru poezji. Kontakt z czytelnikami utrzymywała m.in. poprze swój profil na Facebooku. „Zacznijmy żyć wierszami. Dlaczego życie nie miałoby być poezją? Opowiedz mi swoją historię, a ja stworzę z niej wiersz. Może akurat będzie to wiersz Twojego życia, skąd wiesz?” – pisała 6 grudnia.

W dniu poprzedzającym zbrodnię ogłosiła na Facebooku konkurs: „Jeśli chcesz wygrać ode mnie tomik, dodaj swój jeden ulubiony wiersz mojego autorstwa (publicznie) i oznacz stronę Maria Goniewicz. Do wygrania jest pięć sztuk "33". 19/12/2014 ogłoszę wyniki”.

A dzień później pojawił się kolejny wpis, w którym poinformowała swoich czytelników o przyjeździe do Krakowa i zaprosiła ich na spotkanie. „HALO KRAKÓW! Dzisiaj też można się ze mną umówić w mieście w sprawie odbioru "33".

Spotkanie z czytelnikami jednak nie wyszło – tego dnia w Krakowie została, wraz ze swym chłopakiem, zatrzymana przez policję.

Post użytkownika Maria Goniewicz.
teraz odtwarzane
18-letnia poetka i jej chłopak podejrzani o brutalne zabójstwo

Miała wiernych czytelników

Na portalu książkowym lubimyczytac.pl można znaleźć informację o tomiku „33”. Wiersze zostały ocenione wysoko – dostały 8,75 na 10 możliwych gwiazdek. „Bardzo zdolna, młoda poetka. Do mnie zdecydowanie trafia” – napisała w komentarzu jedna z czytelniczek.

O czym pisała? Głównie o miłości. Recenzję jej twórczości możemy znaleźć na wielu stronach internetowych.

„Oboje wiemy, że prędzej czy później wydarzy się”

A oto wiersz zamieszczony przez nią na Facebooku 5 grudnia, czyli na kilka dni przed zbrodnią:

Przyjedź.
Nie ma żadnych planów, których nie możesz odwołać.
Śmierć o ciebie nie pyta.
Nie ośmieliłaby się.

Przyjedź.
Mam pewność, że zechcesz zostać dłużej.
To ja
dam ci wszystko.

Oboje wiemy, że prędzej czy później wydarzy się. Oszczędź sobie: szkoda, że nie __________ się wcześniej. Przyjedź.

Kilkanaście ciosów trzema nożami

Według śledczych, Kamil N. i jego dziewczyna w nocy z 12 na 13 grudnia zadali rodzicom nastolatka kilkanaście ciosów trzema nożami, powodując rany kłute i cięte na całym ciele. Ciała zamordowanej pary znaleziono w sobotę. Policję wezwali sąsiedzi, którzy zauważyli otwarte od dłuższego czasu drzwi do domu małżonków N. Oględziny miejsca zbrodni trwały kilkanaście godzin.

Dziś sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu nastolatków. Zarówno Kamil N., jak i Zuzanna M., uczniowie liceum, usłyszeli zarzut zabójstwa kwalifikowanego, za które ustawodawca przewidział karę 25 lat więzienia lub dożywocia.

Głównym motywem zbrodni miało być niezadowolenie rodziców chłopaka z jego związku – gdy zażądali, by ich syn przestał spotykać się z Zuzanną, para obmyśliła plan morderstwa.

Zobacz komentarz psychologa:

Kamil N. i Zuzanna M. (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
Kamil N. i Zuzanna M. (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
teraz odtwarzane
Psycholog o zbrodni popełnionej przez parę 18-latków: zawodzi cały system

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej