RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zarzut za atak na dziennikarzy TVP. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał mężczyzna, który w czwartek w Przelewicach napadł na ekipę Telewizji Polskiej. Nasi koledzy realizowali materiał o rodzinie niepełnosprawnej dziewczynki, ale to nie spodobało się sąsiadom. Na szczęście ekipie TVP nic się nie stało, zniszczony został jednak sprzęt telewizyjny. Pawłowi K. grozi za to 5 lat więzienia.

Po ataku na dziennikarzy TVP. Zobacz program „To jest temat”

zobacz więcej

Ekipa TVP została zaatakowana w trakcie realizowania interwencyjnego materiału. Chodzi o sprawę sąsiedzkiego konfliktu o podwórko. Po 17 latach wspólnego mieszkania rodzina państwa Osmolaków z Przelewic niedaleko Szczecina została odcięta od świata – przez sąsiadów.

Do domu przez okno

Przez osiem miesięcy niepełnosprawne dziecko na wózku oraz inni domownicy do mieszkania dostawali się przez okno.

Sąd zdecydował w końcu, by otworzyć podwórko i umożliwić rodzinie Osmolaków normalne funkcjonowanie. Gdy na posesję – razem z panią Agatą Osmolak i jej niepełnosprawną córką – weszli dziennikarz i operator TVP Szczecin, sąsiedzi rodziny zaczęli ich popychać. Próbowali też zniszczyć sprzęt, a nawet atakowali drewnianą belką. Naszym kolegom nic się nie stało, ale zniszczony został sprzęt telewizyjny.

Paweł K., który zaatakował operatora deską, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej