Poznański „Frog” zatrzymany. Usłyszał 27 zarzutów. Straci prawo jazdy?

Policja zatrzymała poznańskiego „froga”. 23-letni Piotr K. usłyszał 27 zarzutów ws. szaleńczej jazdy samochodem i łamania przepisów drogowych. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, 5 tys. zł grzywny i sprawa sądowa za sprowadzenie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym.

Poznański „Frog” zidentyfikowany. „Ujęcie go to kwestia czasu”

Policjanci zapewniają, że znają tożsamość poznańskiego „Froga” – kierowcy, który usiłował naśladować warszawskiego pirata drogowego. Zapowiadają,...

zobacz więcej

Kluczowym dowodem w sprawie był filmik zamieszczony w internecie, pokazujący z jaka prędkością i w jaki sposób mężczyzna poruszał się po drodze. – Policjanci z Poznania z wydziału cyberprzestępczości ustaliły tożsamość osób, które tym samochodem podróżowały. Przygotowaliśmy materiał dowodowy, a dzisiaj rzeczywiście ten kierowca zgłosił się ze swoim prawnikiem do wydziału ruchu drogowego, gdzie zostało mu przedstawionych dwadzieścia siedem zarzutów – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

W sobotę ta sprawa trafi do sądu. – Będziemy domagać się ukarania grzywną w wysokości 5 tys. złotych. Będziemy też wnosić o odebranie uprawnień do kierowania pojazdami – dodał rzecznik poznańskiej policji.

Postępowanie karne

Dodatkowo mężczyźnie grozi też postępowanie karne. – Taki wniosek złożyliśmy do prokuratury. Wniosek o ocenę prawno-karną tych sytuacji, których świadkami jesteśmy oglądając to nagranie. Liczymy na to, że prokuratorzy dokładnie zanalizują te wszystkie sytuacje. Jeśli by okazało się, że ten człowiek swoim zachowaniem doprowadził do zagrożenia katastrofy w ruchu drogowym, to wówczas jeszcze grozi mu kara do ośmiu lat więzienia – dodał Borowiak.

źródło:
Zobacz więcej