RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: Komorowski deklasuje innych kandydatów w walce o fotel prezydencki

Bronisław Komorowski miałby szansę na wygranie wyścigu o fotel prezydencki już w pierwszej turze przyszłych wyborów prezydenckich. Tak wynika z badania, które przeprowadził ośrodek TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1. Komorowski uzyskał poparcie 56 proc. badanych respondentów. Drugi w kolejności jest Andrzej Duda, kandydat PiS, na którego chciałoby głosować 17 proc. badanych.

Według sondażu na kolejnych miejscach znaleźli się: Janusz Korwin-Mikke, który uzyskał 5 proc. poparcia, Ryszard Kalisz z 4-procentowym poparciem i Janusz Palikot, który może liczyć na 2 proc. głosów.

Natomiast 13 proc. badanych nie wiedziało jeszcze na kogo odda głos. 3 proc. respondentów wyraziło wolę głosowania na „innego kandydata”.

Sondaż: PO na czele wyścigu do parlamentu; 9 proc. dla PSL

Zwycięstwo wyborcze Platformy Obywatelskiej i 9 proc. dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tak wyglądałby wynik wyborów parlamentarnych, gdyby...

zobacz więcej

Zdecydowana większość chce głosować w wyborach prezydenckich

Udział w przyszłorocznych wyborach prezydenckich „zdecydowanie” zadeklarowało 57 proc. badanych. 28 proc. respondentów „raczej” weźmie udział w wyborach. 11 proc. badanych przez TNS Polska nie zamierza głosować w wyborach, z czego 6 proc. „zdecydowanie nie” zagłosuje, a 5 proc. „raczej nie” pójdzie do urn. 4 proc. osób „nie wie” czy będzie głosowało w wyborach prezydenckich.

Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek TNS Polska w dniach 10-11 grudnia 2014. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków. Metodą badania był wywiad telefonicznych.

Badanie przeprowadził w dniach 10-11 grudnia 2014 ośrodek TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1
Badanie przeprowadził w dniach 10-11 grudnia 2014 ośrodek TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej