RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nielegalny imigrant znalazł neseser, a w nim 16 tys. euro. Oddał go policji

Zguba wróciła do właściciela (fot. freeimages.com/ralev_com)

Nielegalny imigrant oddał policji znaleziony na ulicy w Sewilli neseser z 16 tysiącami euro. Mężczyzna utrzymuje się ze sprzedaży kierowcom chusteczek higienicznych na jednym ze skrzyżowań hiszpańskiego miasta, a popołudniami studiuje medycynę.

Znalazły i oddały portfel pełen gotówki

zobacz więcej

Kiedy Pedro, 35-letni Nigeryjczyk, sprzedawał chusteczki zauważył, że na dachu samochodu, który zatrzymał się na światłach, leży neseser. Auto ruszyło i walizka spadła na ziemię. Po jej otwarciu mężczyzna znalazł w niej ponad 3 tys. euro w gotówce, 6 czeków na 13 tysięcy euro, telefon komórkowy i firmowe dokumenty.

To dzięki nim policja ustaliła dane właściciela zguby, kiedy Pedro wręczył patrolowi neseser z zawartością. – To nie były moje pieniądze. Jestem zadowolony z tego, co mam. Nigdy nie wyciągnąłbym ręki po obce mienie – zapewnia.

W ramach wdzięczności dla Pedra, na skrzyżowanie gdzie pracuje, przyjeżdżają teraz kierowcy z drugiej części miasta, żeby kupić chusteczki. Nigeryjczyka odnalazł też właściciel neseseru. Pedro przyjął podziękowanie, ale nie pieniądze, bo twierdzi, że mu się nie należą.


Znalazł fortunę na wysypisku, wszystko oddał

źródło:
Zobacz więcej