RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakazano taksówek firmy Uber w indyjskiej stolicy. Konsekwencje gwałtu na pasażerce

Taksówką firmy Uber w Delhi już nie pojedziemy (fot. PAP/EPA/STR)
Taksówką firmy Uber w Delhi już nie pojedziemy (fot. PAP/EPA/STR)

32-letni kierowca, zatrzymany w Indiach w związku z gwałtem na pasażerce, ma w poniedziałek stanąć przed sądem w Delhi. Kobieta, która oskarżyła go o gwałt i pobicie, zamówiła taksówkę za pośrednictwem aplikacji Uber. W stolicy Indii wydano też zakaz działalności firmy Uber.

Indie: kierowca Uber zatrzymany po gwałcie na pasażerce

Podejrzany o gwałt na pasażerce kierowca został zatrzymany w niedzielę w Mathura na północy Indii. 32-letni mężczyzna miał molestować i pobić...

zobacz więcej

Kierowca został zatrzymany w Uttar Pradeś, gdzie wcześniej znaleziono jego porzucony samochód. Nastąpiło to po tym, jak pasażerka zeznała, że w piątek wieczorem w Delhi zamówiła samochód za pośrednictwem Ubera, by wrócić do domu z restauracji.

Według jej słów w aucie zdrzemnęła się, a kiedy się ocknęła, samochód był w odludnym miejscu. Mężczyzna zgwałcił ją i ostrzegł, by nie składała skargi na policji. Kobieta zdołała zapisać numery rejestracyjne auta i zgłosiła się na posterunek.

Uber pod lupą służb

Policja poinformowała, że podejmie działania prawne przeciwko Uberowi, ponieważ firma nie sprawdziła, czy mężczyzna nie był karany, a także, czy jego samochód był wyposażony w nadajnik GPS. – Wstępne ustalenia ujawniły nieprawidłowości w prywatnej firmie przewozowej, która nie miała GPS-ów w pojazdach, a jej personel nie przeszedł weryfikacji – powiedział komisarz Deepak Mishra z policji w Delhi.

Uber w Niemczech zdelegalizowany. Nie będzie tańszych przejazdów?

Sąd w niemieckim Frankfurcie nad Menem zdelegalizował ogólnokrajową działalność aplikacji mobilnej Uber. Oferuje ona przewozy osób przez...

zobacz więcej

Tłumaczenia Ubera

Ze swej strony Uber oświadczył w komunikacie, że przekazał władzom wszelkie istotne informacje dotyczące kierowcy, samochodu i zamówionego kursu. Firma zapewniła także, że bezpieczeństwo jest jej priorytetem.

Amerykańska firma Uber oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy. Użytkownik podaje swoją lokalizację i cel, a aplikacja pokazuje mu najbliższych zalogowanych w systemie przewoźników.

Indie: gwałt na Polce; są sprzeczności

W sprawie zgwałconej w Indiach Polki pojawiły się nieścisłości. Policja z miasta Mathura sprawdziła połączenia z telefonu kobiety. Z bilingów ma...

zobacz więcej

Indyjska stolica miejscem gwałtów

Delhi prowadzi w indyjskich statystykach dotyczących gwałtów. Opinią publiczną wstrząsnął zbiorowy gwałt i morderstwo popełnione na 23-letniej studentce w Delhi grudniu 2012 roku.

źródło:
Zobacz więcej